$
בורסת ת"א

דיווח: בני לנדא פועל להחליף את דירקטוריון טבע והיו"ר פיליפ פרוסט

"פייננשל טיימס": לנדא שלח מייל למשקיעים בחברה בסמוך להתפטרות ג'רמי לוין: "הדירקטוריון מורכב מדירקטורים שאין להם ניסיון בפארמה"

שי סלינס 08:3302.01.14

 

פיליפ פרוסט פיליפ פרוסט צילום: יובל חן

 

בני לנדא, מנסה לגבש קוצת משקיעים שתביא להחלפת הדירקטוריון בענקית הגנריקה הישראלית, טבע. כך עולה מכתבה שפורסמה באתר "פייננשל טיימס". 

לפי הדיווח, לנדא שלח מייל לקבוצת משקיעים בכירים בטבע, בסמוך להתפטרות המנכ"ל, ג'רמי לוין, בו קורא להחליף את הדירקטוריון ושולח רמז עבה לכיוון יו"ר הדירקטוריון פיליפ פרוסט.

 

"הדירקטוריון של טבע מורכב, פרט ליו"ר פיליפ פרוסט ולדירקטורים מטעמו, מדירקטורים שאין להם ניסיון כלשהו בתעשיית הפארמה", כתב לנדא במייל.

 

לפי ה"פייננשל טיימס", הסיבה העיקרית לעזיבת לוין קשורה בבעיות ניהול רחבות יותר בחברה, שלפי העיתון הפכה להיות ענקית עולמית אך שמרה על לא מעט דירקטוריום הממוקדים בישראל, וחסרים ניסיון בינלאומי בעולם התרופות. "מבחינת המבקרים שלו, כישלונו של לוין נובע מכך שלא הצליח להבטיח רכישות שירחיבו את מלאי התרופות שמציעה טבע. הוא תסכל את המשקיעים לאחר שפספס יעדי רווחים, הסתסך עם הדירקטוריון, השקיע בכבדות על יועצים, והיה המנכ"ל האחראי בזמן שפסיקה משפטית הגבירה את האיום של תחרות על תרופת הקופקסון, שנחשבת לרווחית ביותר של החברה. כמו כן, לוין נחשב כמי שאיים על הבסיס ההיסטורי של החברה בישראל לאחר שהכריז על פיטורי עובדים מתוכננים", כתבו ב"פייננשל טיימס".

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפני מספר ימים, דירקטוריון טבע צפוי להכריע בחודש הקרוב מי ייכנס לתפקיד מנכ"ל החברה הקבוע במקומו של ג'רמי לוין שפוטר לפני כחודשיים. רשימת המועמדים של החברה צומצמה לשלושה מועמדים אחרונים, כאשר ככל הנראה, אחד מהם הוא ארז ויגודמן, מנכ"ל מכתשים אגן. מנכ"ל טבע הנוכחי הוא איל דשא, סמנכ"ל הכספים לשעבר, שמכהן בתפקיד באופן זמני ועשוי אף הוא להיות אחד המועמדים הסופיים.

 

טבע צפויה להתמודד בשנה הקרובה עם אתגרים רבים, בהם תוכנית הקיצוצים המסיבית שעליה הכריזה החברה, כאשר במקביל, במהלך שנת 2014 צפויים לפקוע חלק מהפטנטים על תרופת המקור הבולטת של החברה, הקופקסון, לטרשת נפוצה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x