שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בת"א ננעל בעליות; אג"ח אורתם סהר התרסקו בעד 12%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.3%; אייפקס בוחנת רכישת פוקס שעלתה ב-6.2%. ביטולים לגינדי בעקבות קריסת המרפסות בחדרה שבאחריות קבלנית הביצוע אורתם סהר; מחזור המסחר - 1.34 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:2730.12.13
המסחר בבורסה של ת"א ננעל היום (ב') בעליות מתונות. המשקיעים עם הפנים לפתיחת שבוע המסחר המקוצר בוול סטריט - לקראת חופשת ה-1 בינואר בבורסות המובילות בעולם. מחזור המסחר הסתכם ב-1.34 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

אלדד תמיר, מנכ"ל ובעלים של בית ההשקעות תמיר פישמן, אמר אתמול בסיכומו השנתי כי הוא צופה לשנה הבאה תשואות נמוכות בהרבה בהשוואה לעבר, "ברמה של 2% עד 5%, בהנחה שניהול התיק נעשה בזהירות תוך שמירה על מחמים קצרים עד בינוניים".

 

"בתחום המניות, לאחר עליות מרשימות בשווקים, להערכתי יש לצפות לתשואה חד ספרתית של בין 5% ל-10%. אשר לשוק המקומי, אין ספק כי האתגר הקריטי העומד בפני מעצבי המדיניות הכלכלית הינו נקיטת צעד נחוש ומידי להחלשת השקל. חוסר מחויבות בנושא יפגע אנושות בכלכלה הישראלית. אני קורא למעצבי המדיניות לפעול באופן מידי לפני שהנזק יהיה גדול מדי", אמר תמיר.

 

דודי רזניק, מנהל מחקר אג"ח בלאומי שוקי הון, כתב אתמול בסקירתו השבועי כי המסרים של בנק ישראל בנוגע להשפעת החלטת הפד על צמצום הזרמת הכספים לשוק בארה"ב (tapering) ושינויי המדיניות המוניטרית בארה"ב על המדיניות בישראל, ועל משתנים שונים כמו שער החליפין של השקל, הינם מעט מבולבלים. "על רקע הנתונים הטובים בארה"ב, תשואות האג"ח הממשלתיות שם ממשיכות לזחול כלפי מעלה ומהוות את הסיכון העיקרי להחזקת אג"ח במח"מ ארוך בישראל. סיכון נוסף נוגע למצב שבו אמינות המדיניות המוניטרית נחלשת, וכתוצאה ישנה עלייה בתנודתיות של משתנים שונים ובפרט שער החליפין של השקל, בין אם על פני מגמה של תיסוף, או במקרה קיצוני יותר על פני מגמה של פיחות", כתב רזניק.

 

בלאומי שוקי הון הציגו במקביל את המלצותיהם לפעילים בשוק: "אנו ממליצים על מח"מ אחזקות של כ 3 שנים; בשקליים הלא צמודים - המלצתינו לרכוש איגרות למח"מ של כ-6-7 שנים, בשילוב השקעה עם מזומן ואג"ח בריבית משתנה; בצמודי המדד אנו ממליצים לשלב איגרות במח"מ דומה יחד עם רכישת מדד בחדרי העסקאות (לטווח של 1- 3 שנים) של הבנקים במחירים הזולים יותר מהמשתקף בשוק איגרות החוב הממשלתיות צמודות המדד; על רקע המחסור בצמודי מדד אנו ממליצים כרגע על אחזקה מאוזנת בין שקליים לא צמודים לצמודי מדד; המרווח בין אג"ח ממשלת ישראל לאג"ח ממשלת ארה"ב לא צפוי לעלות בתקופה הקרובה, וולכן אנו ממשיכים להמליץ על אחזקת פוזיציית שורט על האג"ח הממשלתי האמריקאי ל-10 שנים מתוך ראיית הפוזיצייה כרכיב ביטוחי לתיק האג"ח המקומי".

 

בורסת ת"א בורסת ת"א צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

חברת מבני תעשיה השלימה הצעת רכש להחלפת אג"ח זמן קצר לזמן ארוך יותר בהיקף של כ-750 מיליון שקל. החברה הציעה למחזיקי האג"ח החלפה של סדרה ט' במח"מ של כ-2.8 שנים וריבית נקובה של כ- 5.05% לסדרה י"ד במח"מ של כ-4 שנים וריבית נקובה של כ- 6.1%. כ-57% המהווים רוב של מחזיקי אגרות החוב מסדרה ט' נענו להצעת ההחלפה ויקבלו בתמורה אגרות חוב מסדרה י"ד. כנגד כל 1 שקל ע.נ אג"ח מסדרה ט' יקבל כל מחזיק כ-1.1592 ש"ח ע.נ אג"ח מסדרה י"ד.

 

גינדי השקעות מדווחת היום כי בעקבות קריסת מרפסת בבניין בפרויקט בחדרה של גינדי יזום ופיתוח (חברה נכדה בבעלות מלאה של גינדי השקעות), קיבלה אתמול מכתב מבא כוחם של רוכשי הדירות בבניין הראשון, המודיע על ביטול 36 מתוך 38 הסכמי המכר בבניין. גינדי מוסיפה שלהערכת יועציה המשפטיים, לא עומדת לדיירים הזכות לביטול ההסכמים. זאת בהסתמך על תוצאות הבדיקות שנעשו עד כה, לפיהם הגורם לקריסת המרפסת הינו כשל הנובע מביצוע שאינו תואם לתכנון וכן התקנה לקויה, שבאחריות קבלנית הביצוע (מליבו, שבבעלות אורתם סהר), וכן ובהסתמך על המלצות ראשוניות של היועצים לתיקון הליקויים. גינדי השקעות הכירה בהכנסה בגין אכלוס 36 מתוך 38 הדירות בבניין הראשון בפרויקט בסך של כ-33 מיליון שקל וברווח גולמי של כ-3.8 מיליון שקל בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי לשנת 2013. בתום המסחר אג"ח אורתם סהר מסדרה ה' בעלת מח"מ של 4 שנים ירדה ב-12.3% לתשואה של 9.26%.

 

גזית גלוב השלימה גיוס אג"ח מהציבור בהיקף כולל של כ-375 מיליון שקל באמצעות הרחבת סדרה יא', במחיר של 121.7 אגורות לכל 100 אגורות, המשקף תשואה אפקטיבית של כ- 3.25% למח"מ של כ- 7.2 שנים. האג"ח נושאת ריבית שנתית קבועה של 5.35% צמודה למדד ומועד הפירעון הסופי שלה הוא ספטמבר 2024. מעלות דירגה את האג"ח ברמת -AA באופק יציב, מידרוג דירגה את האג"ח Aa3 עם אופק יציב.

 

קבוצת הכשרת הישובהודיעה אתמול על סיום המכרז למשקיעים מוסדיים בהנפקת סדרת אג"ח חדשה של הכשרת הישוב. בשלב המוסדי תכננה החברה לגייס כ-80 מיליון שקל, והיקף ההזמנות שהתקבלו בפועל עמד על כ- 210 מיליון שקל. החברה תקבל בשלב זה הזמנות בהיקף של 100 מיליון שקל, ובכוונתה להגדיל את הגיוס ל-130 מיליון שקל. האג"ח מדורג ע"י מעלות בדירוג BBB ובאופק יציב, בעלות מח"מ של 4.96 שנים, בריבית של 5%. הפירעון יתבצע בשנים 2018-2021.

  

מניות במרכז

בשורות חיוביות לטבע ולפריגו. רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) סרבה לאשר את תרופת הלמטרדה של סנופי לטרשת נפוצה. ועדה מייעצת ל-FDA הצביעה כבר בחודש נובמבר על מחלוקת ישנה בין סנופי ל-FDA שהניחה בעבר כי צפוי קושי בהוכחת מובהקות ללא ניסוי כפול סמיות. סיבות נוספות שהביאו להסתייגות כללו תופעות לוואי כמו סכרת סוג 1, סרטן בלוטת התריס ומגוון מחלות ממאירות נוספות כמו גם קושי בהוכחת המובהקות בהפחתה שיעורי הנכות על ידי שימוש בתרופה. סנופי מסרה כי תערער על ההחלטה.

 

כן פייט דיווחה הבוקר בשם חברת הבת אופטליקס כי הניסוי שלב 3 בתרופת ה-CF101 בסינדרום העין היבשה לא השיג את המטרה הראשית והמשנית של הניסוי. הניסוי כלל 237 חולים.אופטליקס מפתחת את תרופת ה-CF101 גם למחלות העיניים גלאוקומה ואובאיטיס. תוצאות הביניים מניסוי שלב 3 בחולי גלאוקומה צפויות להתקבל במהלך 2014. 

 

רדהיל ביופארמה מגייסת מאורבימד ישראל 6 מיליון דולר. הסכום ישמש את רדהיל להמשך פיתוח ומחקר.

 

חלל תקשורת מדווחת היום כי קיבלה מספר הצעות לא מחייבות לרכישת מלוא מניותיה. החברה מדגישה כי "בשלב מקדמי זה מדובר בהצעות אינדיקטיביות בלבד, טרם תחילת ביצוע בדיקות נאותות או קיום משא ומתן כלשהו". עוד הודיעה חלל כי היא בוחנת אפשרות הנפקה של שתי סדרות אגרות חוב חדשות. 

 

מיטב דש חדלה להיות בעלת עניין בבנק לאומי. לאחר מכירת 4,215,684 מניות בשער של 1,429.69 אגורות נותר בית ההשקעות עם החזקה של 4.85% בלאומי (המוחזקת על ידי מסגרות השקעה שונות בתוך מיטב דש).

 

האנליסט רוני בירון מ-UBS העלה את מחיר היעד למניית סלקוםמ-45 שקל ל-46.56 שקלים. מחיר המניה בבורסה מתקרב ל-47 שקלים.

 

הבורסה תחרוג מכללי המדדים, עם קביעת משקולת של 10% לפריגו. תעודות הסל היו צפויות להזרים ביום חמישי ביקושים של כ־620 מיליון שקל לחברת התרופות. באמצע מרץ תעודות הסל היו אמורות להזרים היצע זהה. הבורסה החליטה לבטל את הביקוש הצפוי ולקבע את משקל פריגו במדד ת"א־25 ומדד ת"א־100.

 

אייפקס בוחנת אפשרות לרכישת השליטה בקבוצת האופנה פוקס. בדיקה זו, זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס, נפגשה עם הראל ויזל, מבעלי פוקס. בתום פגישה וסיור שערכה כהן במרכז הלוגיסטי של פוקס בקריית שדה התעופה,

 

שפע ימיםזינקה אתמול בת"א ב43% לאחר שדיווחה כי סיימה סקר גיאופיסי מתקדם באתר הרישיון בכרמל, שחשף גוף מגנטי בעומק של 160-200 מטר - מול הערכה מוקדמת של 500-600 מטר. המשמעות - הוזלה משמעותית של עלויות הקידוח. על פי הדיווח של החברה, העוסקת בחיפושי אבנים יקרות, לא ניתן להעריך בשלב זה את הרכבו המדויק של הגוף המגנטי ואם הוא נושא בתוכו אבנים יקרות. 

 

מה דעתך על מניית שפע ימים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אופקואיבדה אתמול בת"א מערכה, לאחר שחזרה מהמסחר בבורסה של ניו יורק (NYSE) בפער ארביטראז' שלילי של 3.6%.  

 

חברת על בד, המייצרת ומשווקת מגבונים לחים, מוצרי היגיינה נשית ומוצרי ספיגה, הודיעה כי השלימה עסקת מימון עם בנק וולס פארגו עבור החברה הנכדה, על בד ארה"ב. במסגרת עסקת המימון, יעמיד הבנק קו אשראי בסכום כולל של עד 40 מיליון דולר. סך של 29 מיליון דולר מתוך המסגרת ישמש בטווח המיידי להחלפת הלוואות לטווח קצר וארוך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x