$
שווקי חו"ל

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת

ניקיי ביפן עלה ב-1% לשיא של 6 שנים על רקע חולשה בין ולאחר נתוני מאקרו מעודדים

סוכנויות הידיעות 11:1526.12.13

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר (ה') בעליות כשמדד ניקיי ביפן שובר שיאים חדשים.

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

 

מנתונים שפורסמו לפנות בוקר ביפן עולה כי התחלות הבניה עלו נובמבר ב-14.1%, בהשוואה לעלייה של 7.1% באוקטובר. הנתונים היו טובים בהרבה מתחזיות האנליסטים שציפו לעלייה של 9.5%.

 

הבורסה בסין לעומת זאת, רשמה ירידות לאחר פרסום מחקר שבוצע על ידי הממשלה, לפיו הבנקים בסין מתמודדים עם גל של הלוואות רעילות בהובלת המגזר הסיטונאי והקמעונאי.

 

בהונג קונג (האנג סנג) לא התקיים היום מסחר.

 

היום, ה-26 בדצמבר הוא היום הטוב ביותר להיות בשוק, כך לפי חברת ההשקעות ביספוק (Bespoke). לטענת האנליסטים של החברה, היום למחרת חג המולד הוא היום הטוב ביותר לפעול בשוק המניות, כך לפחות עולה מסקירה היסטורית של יום זה. ב-1945 לדוגמה, זינק מדד S&P 500 ב-26 בדצמבר בקרוב ל-79%. באופן כולל, שיעור העליות הממוצע של המדד יום אחרי חג המולד מסתכם ב-0.35%. 

 

 צילום: בלומברג

 

 

שיעור האבטלה בשוק התעסוקה האמריקאי אמנם נמצא בירידה, אך כמעט 40% מהעובדים אינם מרוצים ממשרתם — כך לפי סקר חדש שערכה חברת הסקרים המקוונת Salary.com. הממצאים הללו עולים בקנה אחד עם סקרים נוספים שנערכו בארה"ב, ובשורה התחתונה האמריקאים לא שואבים עידוד מההתאוששות הכלכלית.

מהסקר עולה כי מספר גדל והולך של עובדים בארה"ב מאוד לא מרוצים ממקור הפרנסה שלהם. כך למשל, שלושה מכל ארבעה עובדים "רק בשביל המשכורת", זאת בהשוואה לשניים מכל ארבעה עובדים שהצהירו כך ב־2012.

x