$
המלצות ואזהרות

המלצות 2014

נדל"ן, תקשורת ובנק הפועלים: ההמלצות של מגדל שוקי הון ל-2014

השנה צפו במגדל את הזינוק בפוקס ופיספסו כשהמליצו על האוקורדיון של אינטק פארמה. לשנה הבאה, הם משנים כיוון והולכים חזק על איגרות החוב של חברות הנדל"ן ומפזרים את החשיפה למניות בין סלקום, פרטנר ופרוטרום

שי סלינס 12:2923.12.13

תשואה ממוצעת של 33% במניות ו-11% באיגרות החוב סידרה למגדל שוקי הון מקום בכיר ברשימת הממליצים בפרויקט כלכליסט ל-2013. בין ההמלצות של מגדל לשנה שתסתיים בעוד מספר ימים ניתן למצוא המלצות מוצלחות על שיכון ובינוי (תשואה שנתית של 27%), שטראוס(38%) ופוקס (102%). עם זאת, המלצה פחות טובה סיפקו במגדל על אינטק פארמה שצללה ב-28% ב-2013.

השנה, בוחרים במגדל שוקי הון לרפד את המניות בתיק ההשקעות עם פריגו, פרוטרום, סלקום, פרטנר ולהיחשף למגזר הפיננסים עם בנק הפועלים. מבחינת שוק האג"ח הקונצרני מאמינים במגדל כי זו השנה להיחשף לחברות הנדל"ן.

 

פרויקט ההמלצות ל-2014 של "כלכליסט" ובתי ההשקעות נמשך - בכל יום עד סוף השנה האזרחית נציג בית השקעות אחר שימליץ על 5 מניות, 5 איגרות חוב, ופיזור מומלץ של תיק ההשקעות.

 

חמש מניות מומלצות ל-2014 

פריגו- החברה פרסמה דו"חות כספיים מצוינים והציגה ביצועים יפים במרבית תחומי פעילותה. בנוסף, המנייה נסחרת על רקע סגירת עסקת אלן שצפויה להיות אבן דרך מהותית ביישום אסטרטגיית הצמיחה של החברה. בדו"ח ציינה החברה כי רכישתה של יצרנית תרופות האירית אלאן קורפ, צפויה להוסיף 10 סנט למניה לרווחים בשנת 2014 ועד 80 סנט למניה בתוצאות שנת 2015. 

 

פרטנר, סלקום - הנתונים האחרונים מראים על יציבות בשוק הסלולר אשר באים לידי ביטוי בירידה בהיקף הניודים לטובת המפעילות החדשות והן בגידול קל בהכנסות מלקוח. המבצעים שמציעות המפעילות נהיו פחות רלוונטיים, ונראה כי הציבור התעייף מהתעסקות מתמדת במעבר בין ספקים עבור חיסכון נמוך בהרבה מבעבר. החברות ממשיכות במהלכי התייעלות בכל האמצעים.

   

בנוסף, הוט מובייל וגולן טלקום צפויות לקבל בקרוב את מרבית הכסף שהפקידו, מה שיוביל להתמתנות נוספת בלחץ התחרותי. כתוצאה מכך צפוי שיפור הדרגתי ברווח הממוצע ללקוח (ARPU). מעבר לכך החברות הודיעו על הסכם שיתוף רשתות סלולריות, פרטנר עם הוט מובייל וסלקום עם פלאפון וגולן טלקום. כאשר, ההשלכות העיקריות מההסכמים הן חיסכון משמעותי ביותר בעלויות ההקמה של רשת דור 4 וחיסכון משמעותי בעלויות התפעול של הרשת הקיימת. אנו מעריכים כי בעתיד החברות יפנו לעבר תחומי תקשורת נוספים בהן תחום הטלוויזיה על בסיס הפס הרחב, תחום אשר יכול לתרום רבות לתוצאות החברות.

 

מגדל שוקי הון ממליצים על סלקום ופרטנר; בתמונה: טלפון חוגה מגדל שוקי הון ממליצים על סלקום ופרטנר; בתמונה: טלפון חוגה צילום: איי אף פי

 

פרוטרום – נתח מכירות החברה בשווקים מתפתחים וצומחים ממשיך לגדול. החברה ממשיכה בצמיחה והתרחבות דרך רכישות סינרגטיות, אותן היא ממזגת בהצלחה כאשר, לאחרונה החברה הודיעה על חתימת הסכם לרכישת 100% מהון המניות של חברת Hagelin& Company Inc האמריקאית ולרכישת כלל ההחזקות ב- BRC Operating Company LLC האמריקאית.

 

הלקוחות של הגלין כוללים יצרני מזון ומשקאות בינלאומיים מובילים ויצרני מזון ומשקאות מקומיים בארה"ב, באנגליה ובשווקים מתפתחים, בעיקר במרכז ודרום אמריקה ובאפריקה, המתאפיינים בשיעורי צמיחה גבוהים. רכישה זו תאפשר לפרוטרום להרחיב את בסיס לקוחותיה, בעיקר במדינות בהן יש לה כיום פעילות קטנה.

 

ציון קינן ויאיר סרוסי ציון קינן ויאיר סרוסי צילום: אוראל כהן

 

פועלים – הבנק הציג דו"ח טוב עם רווח של כ-655 מיליון שקל ברבעון השלישי, גידול באשראי, שיפור ברמת הלימות ההון והמשך יישום תהליכי התייעלות, בהן ירידה יפה בעלויות השכר ושמירה על רמת הוצאות יציבה. כיום הבנק נסחר במכפיל של 0.87 על ההון וממשיך לייצר תשואה של כ-9%.

 

חמש איגרות חוב מומלצות ל-2014

מבני תעשיה יד – חברת מבני תעשיה בבעלות אליעזר פישמן עוסקת בתחום של יזום הקמה וניהול נכסי נדל"ן בארץ ובחו"ל. החברה ביצעה בשנה האחרונה מספר מימושים ומחזורי הלוואות אשר שיפרו את מצבה הפיננסי. בטווח הקצר מתמקדת החברה בחיזוק היכולת התזרימית ושיפור יחסי החוב ולכן פועלת לממש נכסים שמיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם. האג"ח נסחר במרווח שך כ-3% מעל אג"ח ממשלתי מקביל ומספק תשואה של 2.7% צמוד למדד במח"מ של 4 שנים.

 

אלבר יג – החברה עוסקת בהשכרת רכבים בצורת ליסינג תפעולי, השכרה קצרת טווח ומכירת רכבים. החברה מציגה שיפור בהון העצמי וברווחיות וכן מגבה את סדרת האג"ח בשעבודים. . אלבר הינה השחקן השני בגודלו בשוק הליסינג ומחזיקה בכ-15% משוק זה. החברה מציגה שיפור בהון העצמי וברווחיות וכן מגבה את סדרת האג"ח בשעבודים. לסדרה י"ג של אלבר קיימים בטחונות והיא מדורגת בדירוג "A-". האג"ח נסחר במרווח של כ-2.5% מעל אג"ח ממשלתי מקביל ומספק תשואה של 1.75% צמוד למדד במח"מ קצר יחסית של שנתיים וחצי.

 

 

פארק אזורים בפתח תקווה פארק אזורים בפתח תקווה צילום: גלעד קוולרציק

 

אזורים 9 – החברה פועלת, בשני תחומי פעילות עיקריים - יזמות לבניה למגורים: רכישה ומכירת קרקעות, יזום פרוייקטים וביצועם. יזמות ואחזקה של נדל"ן מניב: השקעה, רכישה והקמה לשימושים עסקיים או למכירתם לאחר הקמתם. החברה ביצעה בתקופה האחרונה גיוס של אג"ח המציעות תשואה מעניינת ביחס למקבילותיה. בשנים האחרונות ניכר חיזוק משמעותי בנתונים הפיננסיים של החברה, דבר שהביא להפחתה משמעותית בסיכון שלה. בשנתיים האחרונות ניכר גם שיפור בתוצאות העסקיות של החברה, הנובע מהתייצבות החברה לצד הגאות בענף. סדרת האג"ח נסחרת במרווח של כ-3% מעחהאג"ח הממשלתי ומספק תשואה של 2.7% במח"מ של כ-4 שנים.

 

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מישורים ב – החברה עוסקת בתחום הנדל"ן ועיקר פעילותה מתרכז בארבעה תחומי פעילות:נדל"ן מניב בקנדה, יזוםנדל"ן בקנדה, ניהול מלונות וייזום נדל"ן בישראל: בכל תחומי פעילותה מבצעת החברה יזום, פיתוח, תפעול ומכירה. החברה מתמחה בתחום הנדל"ן בקנדה ומראה רקורד של מספר שנים, ברכישת נכסים במחירים אטרקטיביים והשכרת לשוכרים יציבים. החברה מראה שיפור מתמיד בשווי הנכסים ובאחוז התפוסה. האג"ח נסחר בתשואה של כ-2.9% המספק תשואה עודפת של 3.5% במח"מ של כ-2.5 שנים.

 

הכשרה 12 - חברת השקעות שעיקר פעילותה הוא בתחום הנדל"ן בארץ וכן בעולם, פולין, קנדה ורומניה. כמוכן, מחזיקה החברה בפעילות בתחום המלונאות ומחזיקה בין היתר ברשת המלונות 'רימונים'. לחברה נכסים העולים על התחייבויותיה אך תזדקק בשנים הקרובות למחזר את החוב שלה. החברה מנהלת באופן פעיל את החזקותיה השונות ומתמקדת בהשבחת תיק הנכסים המניבים שלה. החברה שואפת למתן את רמות המינוף ודירוג האג"ח שלה עומד על "BBB+" במח"מ קצר יחסית של פחות משנתיים. האג"ח צמוד למדד ומספק תשואה של 4.2%.

 

הממליצים הם זיו ספיר ויעקב שלח.

  

הכותב הוא בעל רישיון ניהול השקעות, המועסק בחברה לניהול תיקים. יובהר כי לכותב ו/או לחברה שבה הוא מועסק ו/או לחברות קשורות אליה עשוי להיות עניין אישי ו/או החזקות בניירות ערך ו/או בנכסים פיננסיים ו/או באפיקי ההשקעה המוזכרים בכתבה. אין הכתוב מהווה ייעוץ/שיווק להשקעות ו/או למס והוא אינו בא להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא ו/או מתן ייעוץ מקצועי, לרבות ייעוץ מקצועי על ידי יועץ/משווק השקעות מוסמך, בהתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של הקורא.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x