$
בורסת ת"א

לאומי ממליץ: חמש מניות וחמש אג"ח ל-2014

המצטרפים החדשים לפרויקט השנתי של כלכליסט ממליצים לרפד את תיק ההשקעות בשנה החדשה בחברת תיירות שזינקה ב-148% ב-2013, ברשת מזון ובחברת ביטוח שצפויה לספוג עליית ערך בשל אחזקותיה בדיור מוגן

שי סלינס 16:0925.12.13

חברת תיירות שזינקה ב-148%, רשת מזון, וחברת ביטוח שצפויה לספוג עליית ערך בשל אחזקותיה בדיור מוגן - הן רק חלק מההמלצות של המצטרפת החדשה לפרויקט השנתי של כלכליסט - "המלצות 2014" - קבוצת לאומי.

 

 

מדי יום ועד סוף השנה האזרחית יציגו כאן בתי ההשקעות המובילים בישראל את 5 המניות הטובות ביותר שלהם ל-2014, 5 אגרות החוב שינצחו את השוק, הרכב התיק המומלץ ובונוס מיוחד - פינת הימורים לשנה הבאה. הפרויקט ימשך על תחילת השנה האזרחית. 

 

חמש מניות מומלצות ל-2014 של לאומי

איסתא - לחברת שירותי הנסיעות והתיירות הגדולה ובישראל מגוון רחב ומפוזר של תחומי פעילות, כאשר היא בין המובילות בתחום האינטרנט והשיווק הדיגיטלי. השינוי שהביא עימו האינטרנט נתפס כאיום קיומי לענף, אבל החוכמה והגדולה של איסתא הייתה בכך שהיא לא נלחמה בו אלא הצטרפה אליו - תוך שהיא מקימה ארבעה אתרי אינטרנט מובילים, הפונים לפלחי שוק שונים, וממשיכה להרחיב ולמקד בהם את עסקיה.

 

בנוסף, השוק בו פועלת איסתא מאופיין בצמיחה עקבית ופרמננטית, כפי שבא לידי ביטוי בכמות הנוסעים ההולכת וגדלה בנמלי התעופה בישראל. גודלה של איסתא מעניק לה גם יתרון תחרותי, שכן עוצמתה מאפשרת לה להציע מחירים אטרקטיביים ללקוחותיה. לצד המומחיות בתחום התיירות, איסתא החלה להעמיק בשנים האחרונות את הפעילות בתחום הנדל"ן - מה שיוביל לפיזור הסיכון העסקי ולהחלקת המחזורית האופיינית לענף התיירות. מעבר לכך, העובדה שחלק לא מבוטל מההשקעה מבוצע בבתי מלון, מייצרת סינרגיה בינה לבין הפעילות הכוללת.

 

מכפיל הרווח הנקי של איסתא עומד כיום על 7.5. עם זאת, הרווח בשניים עשר החודשים האחרונים מכיל בתוכו הפסדים משמעותיים מפעילות הנדל"ן המקומית - נוכח העובדה שחלקה הארי מצוי עדיין בשלבי הקמה. מדובר עניין של זמן עד שפעילות זו תחל להניב רווחים, מה שיעמיד את המכפיל המשתמע על רמה של 6.5 לערך - בהחלט תמחור אטרקטיבי.   

 

חופשה, איסתא חופשה, איסתא צילום: שאטרסטוק

 

ויקטורי - לאחר תקופה ממושכת של דריכה במקום, רשת ויקטורי נמצאת כעת בעמדת זינוק - החברה בתחילת מהלך התרחבות אגרסיבי, שצפוי להגדיל את שטחי המסחר בכ-50% עד סוף 2014 (בהשוואה לגודלה ברבעון השני של השנה). החל מהרבעון הרביעי של 2013, צפוי שיפור ניכר בעוצמת הצמיחה. למרות עליות השערים האחרונות במניה, אנו סבורים כי השוק מתמחר בחסר את השינוי האסטרטגי בחברה. בנוסף, ויקטורי בעלת ניסיון רב ועשיר בתעשיית קמעונאות המזון בישראל ונשענת על מאזן חזק ונקי מחוב. ב-12 החודשים האחרונים עלתה ויקטורי ב-52%.

 

פוקס - השינוי שחל בחברה לפני כשלוש שנים ממשיך לתת את אותותיו ולתרום לתוצאות החברה הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח. החברה ממשיכה בהכנסת מותגים חזקים לארץ ומתכננת איחוד של מועדון הלקוחות שישלב את כל מותגי הקבוצה, מה שיגדיל להערכתנו למינוף כל אחת מהחברות בקבוצה ויביא להגדלת נתח השוק של הקבוצה. אנו סבורים שפוקס שמנוהלת מצוין תמשיך לחדש, לצמוח ולהציג גידול בהכנסות שמלווה בשיעורי רווחיות גבוהים. מניית פוקס הכפילה את שוויה ב-2013.

 

 

אורמת טכנולוגיות - חברה ורטיקאלית יחידה בתחום האנרגיה הגיאותרמית והשיורית.אנו רואים את אורמת טכנולוגיות כחברה בעלת סיכוי רב ביותר למיזוגים ורכישות בשל ההזדמנויות הגלובאליות הרבות אליהן עובר המיקוד, הן בתמיכת הממשל האמריקני והן בעידוד המדינות הרבות שקבעו לעצמם יעדי צמיחה גבוהים בתחום האנרגיה הגיאותרמית. חשיפה של אורמת לאינדונזיה, הונדורס, תורכיה (תחום המוצרים) צ׳ילה, אוסטרליה וניו זילנד היא רק חלק מההזדמנויות בעולם אליהן חשופה החברה.

 

בנוסף לכך, אורמת מחזיקה בפורטפוליו מובחר של אתרים גיאותרמיים טרום-פיתוח בארה״ב שנרכש כניצול הזדמנויות במשבר. אנו ממליצים על אורמת טכנולוגיות במחיר יעד של 31 דולר ואורמת תעשיות הישראלית במחיר יעד של 28 שקלים, שכן כל רכישה תיהיה כרוכה במחיקת אורמת תעשיות.

 

הפניקס - החברה הציגה בתשעת החודשים הראשונים של 2013 תוצאות מצוינות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כאשר הפער בין התקופות התבסס ברובו על שיפור חיתומי ותפעולי ברוב תחומי הפעילות. חלק ניכר מהצמיחה המרשימה אותה רשמה החברה בשנים האחרונות הנה במוצרי פרט, בעיקר בביטוח חיים ובריאות, אשר רווחיותם גבוהה באופן ניכר מהמוצרים הקולקטיבים ומוצרי המנהלים, מה שנותן את ביטויו בשיפור הרווחיות וצפוי להמשיך ולהשפיע לטובה גם בשנים הבאות.

 

אחזקת החברה בחברת "עד 120", העוסקת בתחום הדיור המוגן, צפויה להציף ערך בעקבות החלטת הרשות לני"ע לאפשר רישום של נכסי דיור מוגן כנכסים מניבים, מה שיאפשר להציג שווי כלכלי בדוחות, למול רישום על בסיס עלות, כרכוש קבוע, כפי שהיה עד היום. לחברת "עד 120" נכסי דיור מוגן איכותיים ושערוך הנכסים צפוי להגדיל באופן ניכר את ההון של חברת הבת.

 

לאחרונה דווח על מגעים מתקדמים למכירת חלקה של קבוצת דלק בחברת הפניקס. השווי שהוזכר בדיווחים אלו גבוה בכ-15% משווי השוק של החברה כיום. על אף ה"אפסייד" המגולם בעסקה כזו אנו מעריכים את שווייה הכלכלי של חברת הפניקס החזקות בכ-30% מעל שווי השוק כיום. מניית חברת הביטוח הפניקס עלתה מאז ינואר האחרון ב-44%.

 

חמש איגרות חוב מומלצות ל-2014

מבני תעשייה ט"ו – אג"ח שקלי לא צמוד למח"מ של 5.8 שנים בתשואה של 5.5% המבטאת מרווח של כ-2.6% מעל אג"ח ממשלתי מקביל.

החברה ממשיכה בשנה האחרונה באסטרטגית מימוש נכסים לחיזוק תזרים המזומנים והורדת המינוף של החברה תוך שיפור יחסי כיסוי החוב. החברה מדורגת A ע"י מעלות. מדובר במרווח סביר ואף גבוה מעט ביחס לדירוג החברה.

 

שלמה החזקות 14 – החברה נמצאת בשליטת איש העסקים שלמה שמלצר והינה אחת החברות המובילות בתחום הליסינג. האג"ח מדורג A ונושא תשואה של כ-1.7% צמוד מדד למח"מ 3 שנים המבטא מרווח של כ-2.45% מעל אג"ח ממשלתי מקביל. האג"ח מובטח בשעבוד ראשון וקבוע על כלי רכב. מדובר באג"ח קצר יחסית במרווח סביר בהתחשב בביטחונות הנאותים.

 

 

שלמה שמלצר שלמה שמלצר צילום: אוראל כהן

מגה אור ג' – מגה אור עוסקת בייזום הקמה וניהול של מבנים מרכזיים מסחריים, לוגיסטיים ומבני תעשייה בישראל. לחברה נכסים איכותיים חדשים במיקומים מרכזיים תוך פיזור גבוה יחסית. החברה מדורגת "A-". אג"ח ג' נושא בטחונות בדמות שעבודים בדרגה ראשונה על מספר נכסים - תשואת האג"ח 2.25% צמוד מדד ל 5 שנים המבטא מרווח של כ 2.15% מאג"ח ממשלתי מקביל.

 

בי קומיוניקיישן ב' – חברת האם של חברת בזקכאשר באמצעותה מוחזקת השליטה בחברת בזק. יכולת שירות החוב של ביקומיוניק נשענת על מניות בזק והדיבידנדים הצפויים להתקבל בגינם. מתחילת השנה רשמה מניית בזק עלייה של כ–70% דבר המשפר משמעותית את יכולת ההחזר של בי קומיוניקיישן. אג"ח החברה הינו קצר יחסית למח"מ 3.4 שנים ונושא תשואה של 3.8% שקלית לא צמודה המבטאת מרווח של כ-2.1% מעל אג"ח ממשלתי מקביל. החברה מדורגת A.

 

מה דעתך על מניית איסתא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אזורים 9 - חברת אזורים הינה אחת מהחברות הבנייה המובילות בישראל. החברה תמשיך ליהנות בשנים הקרובות מהביקוש הגבוה לדירות בישראל למרות רמות המחירים הגבוהות. לחברה פיזור פעילות גבוה לרבות פיזור גיאוגרפי. החברה מדורגת בדירוג "A-" כאשר אג"ח החברה למח"מ של 4 שנים נסחר בתשואה של 2.9% צמוד מדד המבטא מרווח נאה של כ-3.15% מאג"ח ממשלתי מקביל.

 

מבנה תיק מומלץ לשנת 2014:

 

30% מניות בחלוקה הבאה: שליש בחו"ל ושני שליש בארץ.

  

כ-60% אג"ח בחלוקה הבאה: כ-40% אג"ח ממשלתי במח"מ ממוצע של 4 שנים לפי חלוקה של 60% שקלי לא צמוד, 40% צמוד מדד. מומלצת אחזקה סינתטית של אג"ח במח"מ קצר ואג"ח במח"מ ארוך. כ-20% אג"ח קונצרני בדירוג ממוצע של (AA-). כ- 10% מזומן.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x