$
בורסת ת"א

הסדר החוב בסקיילקס אושר - 95% ממחזיקי האג"ח תמכו

חובה של סקיילקס למחזיקים עומד 1.3 מיליארד שקל. בהסדר לא בוצעה תספורת - 20% מתשלומי הקרן ישולמו במועד המקורי, והיתרה בדחייה של שלוש שנים וחצי

גולן חזני 14:2919.12.13

הסדר החוב של סקיילקסשבשליטת אילן בן דב אושר לפני שעה קלה ברוב של 95% מן המחזיקים שהצביעו בעד. ההסדר נזקק לאישור של מעל 75%. בעקבות ההצבעה יובא ההסדר לאישור סופי של בית המשפט.   

ההסדר שאושר הובא להצבעת תשע סדרות האג"ח שחובה של סקיילקס כלפיהן עומד על 1.3 מיליארד שקל. ההצעה מבוססת על דחיית חלק הארי של תשלומי הקרן למחזיקי האג"ח ואינה כרוכה בתספורת כלשהי.על פי המתווה, שחל רק על הסדרות הלא מובטחות של סקיילקס, ישולמו במועד המקורי שנקבע לתשלומי הקרן רק 20% מהחוב, ואילו יתרת החוב תשולם בדחייה של שלוש שנים מהמועד המקורי.

 

מחזיקי האג"ח הודיעו על אישור עקרוני עוד טרם ההצבעה, לאחר שההסדר זכה לתמיכתו של המומחה מטעם בית המשפט רו"ח אריה עובדיה. "מתווה הסדר זה" כתב עובדיה, "מציע פירעון מלא ללא תספורת של החוב שבהסדר. תמורת דחיית מועדי הפירעון, ניתנות תמורות נוספות בדרך של הגדלת שיעורי הריבית והענקת אופציות למניות החברה למחזיקי האג"ח וכן מתן בטוחות.

 

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בנוסף כולל ההסדר המוצע תרומה של בעלי השליטה בחברה בדרך של ויתור על חוב ועל שכר ואינו מציע התחייבות לוויתור או היעדר תביעות כנגד הבעלים ושאר נושאי המשרה". בכל מקרה אומר עובדיה כי "התוצאה של המתווה להסדר סקיילקס תלויה במידה רבה יותר בשווי ובתוצאות חברת פרטנר מאשר בתוצאות פעילות סמסונג", קבע עובדיה.

 

עובדיה אישש כי ישנה חשיבות להמשך שליטתו של בן־דב, אשר הזיכיון של סמסונג שהוענק לסקיילקס, תלוי בו. תרומת הבעלים של בן־דב להסדר הנה ויתור על חוב של 13 מיליון שקל שבו הוא מחזיק כיום בתמורה להמרתו למניות לפי מחיר מניה של 3.6 שקל.

 

אילן בן דב אילן בן דב צילום: אוראל כהן

 

בשבועות האחרונים מכרה סקיילקס בשני סבבים מניות פרטנרבכ-120 מיליון שקל. לאחר הסבב הראשון ירדה האחזקה של סקיילקס בפרטנר ב-1.3% לערך לרמה של 14.4%. לאחר המכירה השנייה ירדה אחזקתה של סקיילקס ל-13.15% בפרטנר (יחד עם אחזקה של סאני, החברה האם של סקיילקס, מסתכמת האחזקה בפרטנר בשיעור של 14.54%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x