$
בורסת ת"א

מה יעשה נוחי דנקנר ביום שאחרי ההתרסקות הגדולה?

הבנקים ינסו לגבות מדנקנר כ־860 מיליון שקל, והוא כבר לא בעל רכוש גדול. סביר שינסה להגיע להסדר ארוך טווח עם הבנקים ובינתיים להרים פעילות עסקית, אפשרות אחרת היא שיכריז על עצמו כפושט רגל וייתכן גם שייעזר בכספי אביו

גולן חזני 07:4518.12.13

המצב של דנקנר איננו פשוט. הבנקים ינסו לגבות ממנו חובות אישיים של קרוב ל־860 מיליון שקל לפי הערכות, ובדרך יבקשו לעקל את רכושו הפרטי, הכולל בתים ומכוניות. אבל דנקנר איננו בעל רכוש גדול. את הדיבידנדים שהוציא מקופת אידיבי השקיע במניות של החברה בה הגדיל את אחזקותיו.

 

סביר להניח שדנקנר ינסה להגיע להסדר ארוך טווח עם הבנקים, ובינתיים לחבור לאחד המיליארדרים השקטים ולנסות להרים עמו פעילות עסקית כבעל מניות מיעוט.

 

ככל הידוע ישנם אנשי עסקים שמעונינים להקים עמו פעילות כזו. השכר והבונוסים בפעילות כזו יכולים לשמש להחזר חובות לבנקים. אפשרות אחרת היא כמובן הכרזה על עצמו כפושט רגל.

 


ישנה גם אפשרות שלישית. אביו של דנקנר, יצחק, נחשב אדם אמיד. בניגוד לבנו הוא לא השקיע את הדיבידנדים שמשך כבעל מניות באידיבי ברכישה של מניות החברה. בהצעת ההסדר האחרונה הוא קיבל אופציה להשקעה של 148 מיליון שקל בקבוצה.

 

נוחי דנקנר בבית המשפט נוחי דנקנר בבית המשפט צילום: רויטרס

 

 

סביר להניח שהונו האישי גבוה יותר אם את הסכום הזה הוא מוכן לסכן. בסכום ההפקדה הראשון של 70 מיליון שקל היה חלקו של האב יצחק כ־50 מיליון שקל.

 

ייתכן שיצחק דנקנר מחזיק בהון של כ־200 מיליון שקל והוא עשוי להיות הבסיס שעליו ינסה דנקנר הבן לבנות את הפרק החדש בחייו.

 

לבנקים הנושים אין דרך להגיע לכספי האב, ונוחי עשוי במצב מסוים להעמיד חלק מהסכום להסדר עם הבנקים.

 

דנקנר גם יוכל לנצל את קשריו חובקי העולם, מעשר שנותיו כיו"ר אידיבי, ולפתח קריירה של בנקאי השקעות. עם זאת לא נראה כי זה הכיוון בו יבחר.

 

נקודה מעניינת היא השותפים של דנקנר, כולל אלה שעזבו אותו. חלקם נתן ערבויות לחובות גנדן, כך שהבנקים עשויים לנסות לגבות גם מהם את החובות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x