$
בורסת ת"א

דואר ישראל בדרך להסדר חוב?

לבקשת מחזיקי האג"ח הגדולים זומנה אסיפה, שבה תמונה נציגות במטרה לבחון גיבוש הסדר עם חברת הדואר או עם המדינה, בעלת השליטה. החוב למחזיקים עומד על כ-350 מיליון שקל

יניב רחימי 18:3217.12.13
מחזיקי אגרות החוב הגדולים של דואר ישראל ביקשו לזמן אסיפה על מנת למנות נציגות שבסמכותה לבדוק אפשרות של גיבוש הסדר חוב עם חברת דואר ישראל או בעלת השליטה בה - המדינה.  
אתמול בערב פורסם זימון לאסיפת מחזיקי אג"ח של חברת דואר ישראל, המנוהלת על ידי חיים אלמוזנינו. על פי הדיווח, האסיפה שזומנה על ידי הנאמן, הרמטיק נאמנויות, כונסה לבקשת מחזיקים באגרות החוב - המחזיקים יחדיו בהיקף של יותר מ-10%. ל"כלכליסט" נודע שהמחזיקים הגדולים שעומדים מאחורי הדרישה לזמן את האסיפה הם גלעד גמלאות, הכשרה ביטוח, אקסלנס ומיטב-דש.

 

הרקע לכינוס האסיפה הוא החשש של מחזיקי האג"ח מהעדר יכולת של דואר ישראל לשרת את החוב שלה כלפי המחזיקים, המסתכם בכ-350 מיליון שקל. חששות המשקיעים מקבלים ביטוי גם בדו"ח הכספי של דואר ישראל, שבו כתוב במפורש כי הנהלת החברה מעריכה שאם לא יינקטו הצעדים הנדרשים אזי, "החברה לא תוכל להמשיך ולממן את פעולותיה ממקורותיה העצמיים ולעמוד בכל התחייבויותיה לאורך זמן".

 

חיים אלמוזנינו מנכ"ל דואר ישראל חיים אלמוזנינו מנכ"ל דואר ישראל צילום: עומר גנדלר

 

בפגישה שהתקיימה לפני כחודש עם נציגי המדינה, מרשות החברות הממשלתיות וממשרד התקשורת, ביקשו מחזיקי האג"ח שדואר ישראל תשעבד לטובת הנאמן נכסי נדל"ן שבבעלותה, אשר יבטיחו את החזר החוב כלפיהם. המדינה והחברה סירבו לבקשה זאת ואף לא הסכימו להציג למחזיקי האג"ח את תזרים המזומנים החזוי שבאמצעותו המתכוונת החברה לפרוע את התחייבויותיה.

 

באסיפת מחזיקי האג"ח שתתקיים ב-24 בדצמבר תמונה כאומר נציגות וייבחר עו"ד שיספק ייעוץ משפטי. לעת עתה הוגשו כבר הצעות מטעם מספר משרדי עורכי דין, ובהם ארנון שגב, גולדפרב זליגמן, קליר-בנימיני וגיא גיסין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x