שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

המסחר בניו יורק ננעל בירידות; פייסבוק עלתה ב-2%, מזור זינקה ב-6.6%, אופקו צנחה ב-7.6%

דאו ג'ונס ונאסד"ק נחלשו ב-0.1%, S&P 500 איבד 0.3%. פייסבוק תשלב פרסומות בעמודי המשתמשים. HP עלתה ב-2.1% בעקבות המלצת אנליסטים. AT&T נחלשה ב-0.9% לאחר שמכרה את פעילות הרשת האלחוטית בקונטיקט

מיקי גרינפלד 23:0617.12.13

המסחר בבורסות של ניו יורק ננעל הערב (ג') בירידות - כשעיני המשקיעים נשואות לוועידת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב. הועידה תחל היום ותסתיים מחר עם פרסום ההחלטה על המשך מדיניות הרכישות והזרמת הכספים.  

 

בשוק הסחורות ירד מחיר החוזה על הזהב ב-1.2% ל-1,230 דולר לאונקיה. מחיר החוזה על הנפט ירד היום ב-0.3% ל-97.22 דולר לחבית.

  

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

עם סיום הועידה מחר יערוך היו"ר בן ברננקי את מסיבת העיתונאים האחרונה שלו כיו"ר הבנק, לאחר 7 שנות כהונה, לקראת פרישתו מהתפקיד בסוף החודש. סגניתו ג'נט ילן תחליף אותו בתפקיד.

 

"אחד המאפיינים החשובים ביותר של מוסד הפדרל ריזרב הוא ההצלחה לעמוד בשעותיו הטובות ביותר מול הלחצים הפוליטיים, וכיצד לקח החלטות קשות כשהדבר היה חיוני", אמר אתמול היו"ר הפורש ברננקי בטקס מיוחד לציון 100 שנה לחוק שהסדיר את מעמדו של הבנק הפדרלי המרכזי של ארה"ב. בטקס אמר דיוויד ג'ונס, כלכלן בכיר

בחברת היעוץ DMJ Advisors המחבר ספר על הפד כי "תחת הנהגתו של ברננקי במאבק מול המשבר הפיננסי הפך הבנק לנשק של אור".

 

בסקר מנהלי קרנות בוול סטריט שערך בנק אוף אמריקה מריל לינץ' רק 11% מהמנהלים העריכו כי הפד יחליט בישיבה הנוכחית על צמצום הרכישות (היקף הרכישות עומד על 85 מיליארד דולר לחודש). 32% מהמנהלים צופים כי ההחלטה תיפול בינואר, ו-42% צופים כי ההחלטה תיפול במרץ. בסקר כלכלנים מקביל של הוול סטריט ג'ורנל 25% מהכלכלנים צופים החלטת צמצום בישיבה הנוכחית, שליש מאמינים כי תיפול רק במרץ והשאר מעריכים כי תיפול בינואר. 

 

אנליסט האג"ח של אופנייהמר אביחי שורצקי פרסם היום את המלצתם למשקיעים לקראת החלטת הפד. "מצד אחד, אנו סבורים שקיימת הסתברות נמוכה מאוד לכך שהפד יפתיע באופן חיובי את השווקים ויודיע כי הוא מוריד את האפשרות ל- Tapering מהשולחן או דוחה אותה במידה ניכרת. ולכן קיימת הסתברות נמוכה יחסית לדעתינו לתגובה חיובית של השווקים לאחר ההודעה הקרובה של הפד. מצד שני, בניגוד להחלטה בחודש ספטמבר השנה, גם אם חלה עלייה להסתברות לתחילת ה- Tapering כבר בהחלטה הקרובה, מהלך זה אינו מתומחר באופן מלא בשווקים. לאור זאת, אנו עשויים לראות תגובה שלילית אגרסיבית במידה שהפד יודיע על צמצום ההרחבה הכמותית כבר בהודעה הקרובה". 

 

"לאור הפוזיציה אשר נוצרה לקראת החלטת הפד הקרובה, אנו סבורים שהמהלך הנכון ביותר הוא לקנות הגנות. מהלך זה צפוי להיות יעיל במיוחד לדעתנו מכוון שהוא קטום בזמן, ועל כן הגנת התיק צפויה להיות זולה יחסית. בהיבט של אפיק האג"ח, אנו סבורים שהדרך הפשוטה ביותר להגן על התיק היא באמצעות רכישת תעודת סל המבטא פוזיציית שורט על איגרות החוב הממשלתיות. נציין שההמלצה על קניית ההגנות רלוונטית גם, ואולי אף יותר לאפיק המניות שכן לאור הערכתנו שעיקר מהלך עליית התשואות כבר מוצא, הפגיעה באפיק המניות עלולה להיות אף אגרסיבית יותר", אמרו באופנהיימר.

  

עוד זה מדבר וזו באה: יו"ר הפד היוצא בן ברננקי והיו"רית הנכנסת ג'נט ילן עוד זה מדבר וזו באה: יו"ר הפד היוצא בן ברננקי והיו"רית הנכנסת ג'נט ילן צילום: איי אף פי

 

מקרו

מדד המחירים לצרכן לחודש נובמבר נותר ללא שינוי, מול צפי לעליה של 0.1% לאחר ירידה של 0.1% שנרשמה במדד בחודש אוקטובר. במחירי האנרגיה נרשמה ירידה חדה של 1%, ובמחירי המזון חלה עלייה של 1%. במדד הליבה, שאינו כולל מזון ואנרגיה, נרשמה עלייה של 0.2%, מעט מעל הצפי ולמדד החודש הקודם, שעמדו שניהם על 0.1%. בקצב שנתי עומד שיעור האינפלציה על 1.2% על פי המדד הכללי ועל 1.7% על פי מדד הליבה - בשני המקרים מדובר בפחות מיעד האינפלציה של הפד העומד על בין 2% ל-2.5%. 

 

מאזן התשלומים של ארה"ב ברבעון השלישי ירד ל-94.8 מיליארד דולר - הרמה הנמוכה ביותר מאז הרבעון השלישי של 2009. ברבעון השני של 2013 עמד המאזן על 96.6 מיליארד דולר. הגירעון המסחרי עלה במקביל ב-2.6 מיליארד דולר ל-120.7 מיליארד דולר.

 

עדות נוספת להתאוששות בענף הבנייה: מדד אמון הקבלנים לחודש דצמבר עלה ל-58 נקודות - רמה זהה לרמת שיא של 8 שנים שנרשמה באוגוסט. מדד זה משקף את תחושות הפעילים בענף הבנייה לגבי מצב הענף. צפי האלניסטים עמד על עלייה במדד לרמה של 56 נקודות, בהשוואה לקריאה של 54 נקודות שנרשמה בנובמבר (ככל שהנתון גבוה מ-50 כך מדובר בעמדה אופטימית יותר לגבי מצב הפעילות).

 

מניות במרכז

פייסבוקצפויה להשיק את פלטפורמת פרסומות הווידאו שלה כבר השבוע. כך דיווח הבוקר הוול סטריט ג'ורנל על בסיס מקורות בתעשייה. פרסומות הווידאו ישולבו בתוך הפיד ויופעלו אוטומטית, במחשבים ובסמארטפונים. ההכנסות מפרסומות בטלוויזיה צפויות להסתכם השנה בארה"ב ביותר מ-66 מיליארד דולר, ופייסבוק מעוניינת להשיג במהלך הצפוי נתח משמעותי מסכום זה.

 

מייקרוסופטהודיעה הערב כי מועצת המנהלים תשלים את הליך הבחירה של המנכ"ל החדש "בשלב מוקדם של שנת 2014". בבלוג מטעם החברה אמר הדירקטור ג'ון תומפסון (John Thompson) כי בשלב ראשון איתרה ההנהלהעל פי קריטריונים שקבעה מראש כ-100 מועמדים אפשריים, ומתוכם בחרה לבחון לעומק 20 מועמדים. על פי דיווחים בתקשורת, החברה שקלה בין השאר את מועמדותו של מנכ"ל פורד אלן מולאלי (Alan Mulally) ושל מנכ"ל נוקיה לשעבר סטפן אלופ (Stephen Elop).

 

מה דעתך על מניית BOEING:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

יצרנית המטוסים בואינגמעלה את מחיר הדיבידנד הרבעוני ב-50% ל-73 סנט. הדיבידנד ישולם ב-7 במרץ לכל בעלי המניות נכון ל-14 בפברואר. במקביל, דירקטוריון החברה אישר רכישה עצמית של מניות בהיקף של 10 מיליארד דולר. רכישה זו תתווסף לרכישה של מניות בהיקף של 800 מיליון דולר - הסכום שנותר מתוכנית קודמת לרכישה עצמית שעליה הוחלט בשנת 2007. הרכישות יתבצעו החל משנת 2014.

 

AT&Tמוכרת את פעילות הרשת האלחוטית ומערכת הסיבים שלה בקונטיקט לפרונטיר (Frontier) תמורת 2 מיליארד דולר. פרונטיר מספקת (ללא עסקה זו) שירותי רשת אלחוטית ב-27 ממדינות ארה"ב.

 

ג'יי.פי.מורגן העלה את ההמלצה על HPלקנייה. בעדכון נאמר כי לצד האתגרים העומדים בפני החברה, היא נמצאת עתה בעמדה טובה יותר, שכן שוק המחשבים האישיים מתייצב, וכך גם יש סימנים לשיפור בשוק המדפסות.  

 

ג'נרל מוטורס מתכננת לצאת ברבעון הראשון של 2014 במהלך פיטורים נרחב של כ-6,000 מעובדי המפעלים בדרום קוריאה. זהו צעד נוסף במסגרת מהלך אסטרטגי של התייעלות בחברה, שכולל סגירת פעילות שברולט באירופה - שוק היעד העיקרי של מפעלי ג'נרל מוטורס בקוריאה.

 

ישראליות במרכז

פלוריסטםהודיעה על השלמת העסקה למסחור ושיתוף פעולה אסטרטגי עם ענקית הביוטק הקוריאנית צ'אה ביו. במסגרת החלפת המניות, הנפיקה פלוריסטם לצ'אה 2.5 מיליון מניות בתמורה ל-1.01 מניות של צ'אה ביו. ההחלפה משקפת השקעה של 10.4 מיליון דולר בחברה, במחיר של 4.16 דולרים למניה של פלוריסטם, כ- 26% מעל מחיר סגירת המנייה אתמול בניו יורק.

 

אופקונסחרת בניו יורק לאחר שצנחה ב-8.1% בתל אביב. הצניחה במניה החלה לאחר שיחת ועידה שערכה עם אנליסטים בשעות אחר הצהריים שעון ישראל.  

 

מזור רובוטיקה דיווחה שהמרכז הרפואי Jacksonville Baptist שבפלורידה הזמין מערכת Renaissance רובוטית נוספת המשמשת לניתוחים בעמוד השדרה. המרכז הרפואי Baptist, שלאחרונה דורג במקום הראשון מבין בתי החולים באזור על ידי US News &World Report, רכש את מערכת הרנסנס הראשונה בחודש מרץ השנה.

 

אבוג'ןזכתה היום לשתי סקירות אופטימיות שהביעו אמון בחברה. דויטשה בנק פרסם המלצת קנייה לאבוג'ן במחיר יעד של 22 דולר למניה, 17% מעל מחיר המניה הנוכחי. במקביל, אופנהיימר החל לסקר את החברה עם המלצה של תשואת יתר ומחיר יעד של 26 דולר, הגבוה בכ- 30% ממחירה הנוכחי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x