$
בורסת ת"א

UBS מוריד המלצה על כיל: הרווח השנתי יצנח ב-31%

בנק ההשקעות משנה את ההמלצה על כיל מקנייה לניטראלי ומוריד את מחיר היעד מ-32 ל-31.5 שקל "לנוכח האתגרים העומדים בפני כיל"

מיקי גרינפלד 14:0612.12.13
UBS מוריד את המלצתו על כיל מקנייה לניטראלי ומוריד את מחיר היעד של המניה מ-32 שקל ל-31.5 שקל. "אנו מורידים את הדירוג לניטראלי בשל העובדה שהמניה התקרבה למחיר היעד שלנו, וכן לנוכח האתגרים העומדים בפני כיל", נאמר בעדכון UBS. מחיר מניית כיל בבורסה עומד היום על מעט פחות מ-29 שקל.
על פי תחזית UBS צפויות לכיל שנתיים קשות מבחינת תוצאות. בשנה הנוכחית צופה UBS ירידה של 7.6% במחזור המכירות של כיל ל-6.1 מיליארד שקל. ה-EBITDA צפוי לרדת ב19.7% ל-1.525 מיליארד שקל, והרווח הנקי צפוי לצנוח ב-31.8% ל-886 מיליון שקל.

 

בנק ההשקעות צופה כי בשנת 2014 תתמודד כיל עם ירידה נוספת של 3.5% בהכנסות ל-5.9 מיליארד שקל . ה-EBITDA צפוי לרדת על פי תחזית UBS ב12.7% ל-1 מיליארד שקל, והרווח הנקי ירד ב-9.4% ל805 מיליון שקל בלבד.

 

האנליסט רוני בירון מ-UBS מפרט בעדכון את האתגרים שעימם תתמודד כיל בעתיד, ובהם גם שינוי רגולטורי בישראל שיעלה את היקף התמלוגים שתשלם החברה.

 

אתגר נוסף הזוכה להתייחסות נרחבת של בירון הוא הפגיעה במחירי האשלג בשוק העולמי. "אף שהאתגרים הקיימים מתומחרים במחיר המניה הנוכחי, אנו רוצים להרגיש יותר בטוחים לגבי ביצוע ההתייעלות והדינאמיקה של השוק לפני שנהפוך לחיוביים יותר". אומר בירון.

 

מכרה אשלג של כיל מכרה אשלג של כיל

 

UBS צופה כי מגמת הירידה במחירי האשלג תימשך. "מנגד, אנו צופים שהמחזורים יעלו ויתייצבו ברמה גבוהה יותר ב-2014, כך שרמת המחיר תישאר על סביבת 320 דולר לטונה, או מעט פחות".

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
0% 7% 93%

 

כיל מתמודדת עם ירידת מחיר האשלג במהלך אסטרטגי כולל של צמצום עלויות, בין השאר תוך חיזוק וייצוב הפעילות בספרד, צמצום עלויות באנגליה, מעבר לשימוש בגז טבעי בישראל, וצמצום בכוח אדם. "יישום מוצלח של האסטרטגיה יחזק את היתרונות של כיל מבחינת עלויות", אומר בירון.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x