$
בורסת ת"א

בנק הפועלים מוותר על רכישת דיסקונט ניו יורק

הפועלים הודיע כי הוא הפסיק את הליך בחינת רכישת הבנק. עם זאת, ספק אם מדובר במילה האחרונה

שניר הנדלר 09:4311.12.13
שבוע לאחר שאישר באופן רשמי כי הוא בוחן את רכישת דיסקונט ניו יורק, בנק הפועלים דיווח הבוקר (ד') כי הוא החליט שלא להמשיך בבדיקת הנאותות של החברה-הבת של דיסקונט. בכך למעשה, מוותר כרגע הפועלים על האפשרות לרכוש את דיסקונט ניו יורק. עם זאת, הבנק בניהולו של ציון קינן לא ויתר על האפשרות להרחיב את פעילותו בארה"ב והוא ימשיך ולנסות לאתר שם הזדמנויות.

 

מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן צילום: אוראל כהן

 

ההחלטה למכור את הפעילות הניו יורקית של דיסקונט הגיעה לאחר החלטה שקיבל דירקטוריון הבנק לפני כשמונה חודשים לבחון אפשרויות שונות להגדלת ההון העצמי, שאינה כוללת הנפקה נוספת של מניות הבנק.

 

פרט לפועלים, גופים נוספים הביאו התעיינינות בדיסקונט ניו יורק והם מקיימים בדיקות נאותות לבנק. בדיקות אלו אמורות להסתיים עד סוף החודש, אז צפוי דירקטוריון דיסקונט להחליט האם הוא מוכר את דיסקונט ניו יורק, חלק מהאחזקות בבנק, או נכסים אחרים.

 

בדיסקונט סימנו את שיפור הלימות ההון כיעד אסטרטגי מרכזי, שיאפשר להם לשים בצד את החששות מהתערבויות רגולטורים נוספות, ובכך להתמקד בהרחבת הפעילות העסקית של הבנק ובהגדלת תיק האשראי.

 

בין היתר, נבחנה מכירת מניות הבנק הבינלאומי שמחזיק דיסקונט, מכירת מניות מרכנתיל, וכן מכירת האחזקות של הבנק בחברת כרטיסי האשראי כאל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x