$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

קובידיאן וגיוון הכריזו על העסקה; "תשרת את טובת גיוון"

כך מסר הערב מנכ"ל גיוון, חומי שמיר; קובידיאן תשלם כ־860 מיליון דולר ותקבל לידיה את גיוון כשהיא נקיה ממזומנים והשקעות לפי שווי של 980 מיליון דולר

ערן סוקול 19:0609.12.13

חברות גיוון אימג'ינג וקובידיאן הכריזו הערב (ב') על הגעה להסכם מחייב, כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפיו תרכוש קובידיאן את כל מניותיה של גיוון לפי מחיר של 30 דולר למניה.

קובידיאן תשלם כ־860 מיליון דולר ותקבל לידיה את גיוון כשהיא נקיה ממזומנים והשקעות. בסוף הרבעון השלישי של 2013 הכילה קופת המזומנים וההשקעות של גיוון כ־120 מיליון דולר, כך שהעסקה נעשתה לפי שווי של 980 מיליון דולר.

 

"לפני 12 שנה, השיקה גיוון אימג'ינג את PillCam וחוללה מהפכה בתחום האבחון בשוק ה-GI. ההשקה יצרה קטגוריה חדשה לחלוטין בתחום האבחון - אנדוסקופיה באמצעות גלולה. לשילוב בין נוכחותה העולמית המבוססת של קובידיאן לבין יכולות החדשנות של גיוון אימג'ינג יש פוטנציאל לחולל מהפכה נוספת בשוק", אמר חומי שמיר, נשיא ומנכ"ל גיוון אימג'ינג

 

"לאחר הערכה מעמיקה של החלופות האסטרטגיות העומדות לרשותנו, החלטנו שעסקה זו תשרת באופן הטוב ביותר את טובתה של החברה ואת טובתם של בעלי המניות שלה ועובדיה. כמו כן, תספק העסקה יתרונות ייחודיים למטופלים בכל רחבי העולם" סיכם שמיר.

 

חומי שמיר, מנכ"ל גיוון חומי שמיר, מנכ"ל גיוון צילום: סיון פרג'

 

בריאן הנסון, נשיא קובידיאן אמר כי "הוספת סל מוצרי האבחון של גיוון לסל המוצרים הקיים שלנו תאיץ את האסטרטגיה של קובידיאן השואפת לספק לרופאים מוצרים, שיתמכו במטופל בכל שלבי ההליך הטיפולי, החל באבחון וכלה בטיפול. צעד זה אף מאשש את יכולת ההובלה שלנו בכל הקשור בפיתוח פתרונות זעיר פולשניים בתחומי הסריקה, האבחון והטיפול. ביכולתם של פתרונות אלה לשפר את תוצאות הטיפול ולצמצם עלויות בריאות". 

  

העסקה מותנית בקיומם של מספר תנאי סגירה ובכללם אישור מטעם אסיפת בעלי המניות של גיוון אימג'ינג וקבלת מספר אישורים רגולטוריים. המועד המשוער לסגירת העסקה הוא ה-31 במרץ 2014. מועצות המנהלים של שתי החברות אישרו מצידן את העסקה. נוסף על כך, גם מועצות המנהלים של דיסקונט השקעות, של אלרון ושל "רפאל חברה לפיתוח", שבבעלותן כ-44% ממניותיה של גיוון, אישרו שיצביעו בעד החתימה על העסקה. כמקובל בעסקאות מסוג זה, חתמה דיסקונט השקעות על הסכם הצבעה עם קובידיאן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x