שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

גלוב אקספלוריישן: לא נמצאו סימני גז ונפט ב"אופק 2" - המניה צונחת ב-40%

רק לפני חודש דיווחה החברה כי בקידוח נתגלו סימני גז ונפט משמעותיים. החברה מעוניינת לבצע מבחני הפקה נוספים שעלותם מוערכת ב-5 מיליון דולר - איך אין בידיה אמצעי מימון מספיקים

מיקי גרינפלד 11:4904.12.13

שותפות חיפושי הגז והנפט, גלוב אקספלוריישןדיווחה היום כי במבחני הפקה בקידוח "אופק-2", הממוקם ליד רמלה, לא נתגלו סימני נפט וגז.  

רק לפני חודש דיווחה השותפות כי לפי דוח משאבים העדכני, ב"אופק-2" נמצאה כמות גז טבעי בהסתבות הטובה ביותר של 569 BCF (כ-0.56 TCF). כמו כן דווח על נפט בהסתברות הטובה ביותר בכמות של 28.4 MMBL ובעובי של 50 מטר.

 

בדיווח שפרסמה היום מציינת השותפות כי למרות התוצאות המאכזבות לנוכח הממצאים המוקדמים היא מעוניינת לבצע מבחני הפקה נוספים. עם זאת, השותפות מציינת כי עלות מבחנים אלה עומדת על 5 מיליון דולר - ולפיכך "ביצועם כפוף לגיוס הון נוסף ו/או צירוף שותפים לרישיונות השותפות".

מה דעתך על מניית גלוב אקספ יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

נכון לעכשיו, על-פי נתונים שאינם סופיים, מעריכים בגלוב כי העלות הכוללת של קידוח "אופק-2" הסתכמה ב-13.1 מיליון דולר המהוות תוספת של מיליון דולר לתקציב המקורי.

 

לפני כשנה נעצר הקידוח "אופק 2", בעומק של כ-5,400 מטר. בעקבות זאת החליט השותף הכללי להפסיק את פעולת הקידוח, וזאת בטרם הגיע הקידוח אל שכבת המטרה בעומק הסופי שתוכנן - 5,950 מטר. שכבה אליה הגיע היום הקידוח.

 

לפני כן, בפברואר 2012, הודיעה השותפות כי כי קידוח "אופק 1", המצוי בבעלות מלאה שלה, הוא קידוח יבש. מדובר בקידוח למציאת נפט הכלול ברישיון אופק שנמצא במרכז הארץ באזור לוד. הקידוח נעשה לעומק של 2,500 מטר.  

 

אסדת קידוח אסדת קידוח

בטל שלח
    לכל התגובות
    x