$
בורסת ת"א

רשמית: ועדת האיתור ליו"ר הבורסה מתחילה לפעול ולקבל שמות מועמדים

דירקטוריון הבורסה אישר היום את המלצות ועדת האיתור להליך הבחירה. בראש הועדה עומדת עו"ד ברכה ליטבק, דח"צית בבורסה. הגשת מועמדויות - עד 15 בדצמבר

מיקי גרינפלד 17:5228.11.13

חודש לאחר בחירתו של יוסי ביינרט לתפקיד מנכ"ל הבורסה אישר היום דירקטוריון הבורסה את המלצות ועדת האיתור להליך בחירת היו"ר. בכך נפתחה רשמית פעילות הוועדה לבחירת היו"ר לבורסה לניירות ערך בתל אביב. על פי ההליך שנקבע ניתן להגיש מועמדות לוועדת האיתור עד יום ה-15 בדצמבר.  

בראש הוועדה עומדת עו"ד ברכה ליטבק, דירקטורית חיצונית. חברי הוועדה הם: אלעד בנבג'י, גתית גוברמן, יצחק חלמיש ויורם סירקיס. היועצת המשפטית שתלווה את עבודת הוועדה היא עו"ד אריאלה להב.

 

יו"ר הוועדה עו"ד ליטבק אמרה בעקבות אישור הדירקטוריון כי "הוועדה תפעל בשקיפות מלאה וללא משוא פנים, ביעילות ובאופן מסודר על פי הכללים שאושרו על ידי דירקטוריון הבורסה, על מנת להשלים את התהליך בצורה הראויה ביותר ובהקדם האפשרי".

 

בהודעה מטעם הוועדה נאמר כי "הוועדה תפעל לאתר את המועמד הראוי ביותר, תוך שימת דגש רב על ניסיון מוכח של המועמד, כישוריו ויכולותיו הבינאישיות; אדם בעל חזון והבנה מעמיקה של שוקי הון בישראל ובעולם, אשר יחד עם הדירקטוריון יתווה אסטרטגיה של צמיחה והתחדשות ויוביל תהליך יצירתי ומאתגר של שינוי פני הבורסה. היו"ר הנבחר יפעל יד ביד עם מר יוסי ביינרט, המנכ"ל הנבחר, הנהלת הבורסה, עובדיה וחברי הבורסה ובשיתוף פעולה עם כל השחקנים בשוק, הרגולטורים והמוסדות הרלבנטיים".

 

ברכה ליטבק יו"ר ועדת האיתור ברכה ליטבק יו"ר ועדת האיתור צילום: משה שי

 

כאמור, לפני חודש בחרו חברי הדירקטוריון את יוסי ביינרט, מנכ"ל בורסת הנגזרים בשיקאגו, לתפקיד מנכ"ל הבורסה הישראלית. ביינרט גבר על דן ללוז, לשעבר יו"ר מגדל שוקי הון, כשמועמד מוביל נוסף, יעקב רוזן, בכיר לשעבר בבנק הפועלים, פרש מהמירוץ ברגע האחרון. ביינרט היה המועמד המועדף על יו"ר הרשות שמואל האוזר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x