$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

דן פרופר, יו"ר אסם, מוכר את אחזקותיו בחברה לנסטלה תמורת 142 מיליון דולר

פרופר: "אני ממשיך בתפקידי כיו"ר אסם לאחר שמועצת המנהלים האריכה את כהונתי בישיבתה האחרונה עד 2016"

נורית קדוש 19:0726.11.13

דן פרופר, יו"ר אסם, הודיע הערב (ג') לבורסה לניירות ערך בתל אביב על מכירת אחזקותיו במניות אסם לנסטלה תמורת כ-142 מיליון דולר.

העסקה בוצעה לפי מחיר של 92.67 שקל למניה, המשקף פרמיה של כ-25% על מחיר הנעילה של המניה היום בשוק.

 

פרופר אמר: "כבר לפני מספר שנים העברתי את אחזקות מניותיי באסם לידי ארבעת ילדי ועכשיו הגיעה העת לאפשר לכל אחד מהם לפתח פלטפורמה משלו".

 

פרופר הוסיף: "אני ממשיך בתפקידי כיו"ר אסם לאחר שמועצת המנהלים האריכה את כהונתי בישיבתה האחרונה עד 2016. לאחר 47 שנים הקשר שלי לאסם לא עובר דרך המניה אלא נובע מרגשות עמוקים ומהיסטוריה משותפת רבת שנים. יחסי עם אסם יימשכו עוד שנים רבות ולא יחול בהם כל שינוי".

 

"אני גאה על כך, שרכישת המניות על ידי נסטלה מהווה הבעת אמון בלתי רגילה של חברת המזון הגדולה בעולם באסם, במנהליה ובעובדיה", סיכם פרופר.

 

דן פרופר, יו"ר אסם דן פרופר, יו"ר אסם צילום: טלי מאייר

 

התשתית להקמת חברת אסם הושמה בשנת 1942 במסגרת התאגדות 3 יצרנים לשיווק משותף, אשר התפתחה 4 שנים מאוחר יותר להקמת מפעל אסם שעסק בשיווק תוצרת אטריות וספגטי. עם השנים, פעלה החברה להקמת מפעלים נוספים ולרכישת חברות מתחומי המזון.

 

הסרת החרם הערבי מחברות הפועלות עם ישראל, הביאה בתחילת שנות ה-90 לאפשרות לצרף שותף אסטרטגי לאסם. אסם ניהלה מו"מ עם מספר חברות רב לאומיות, ולבסוף הכניסה כשותפה את קונצרן נסטלה. משנת 1995, אז קיבלה נסטלה אופציה לרכישת 10% ממניות אסם, הגדילה החברה אחזקותיה, עד שהגיעה לשיעורי אחזקה של 58.8%. כעת תעלה אחזקת נסטלה ל- 63.7%.

 

"זה לא רגע משמח, אבל גם לא מאד עצוב, כי מדובר בהחלטה שלי ושל ילד" אמר פרופר.

 

בשונה ממיכאל שטראוס, אשר העביר את מושכות הניהול לעופרה המהווה את הדור השלישי במשפחה, משפחת פרופר, נמנע ממהלך דומה.

 

מאבקים שהתנהלו בשנות השמונים בין בני הדור השני למייסדים, גרמו לפרופר להחליט כי לא יאפשר לילדיו ולילדיו של אחיו גד, להצטרף לחברה. פרופר הסביר אז כי יש מעט מאד מקרים בהם בני הדור השלישי ששולבו בעסק משפחתי, החזיקו מעמד כמשפחות מלוכדות, דבר שרצה למנוע מילדיו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x