$
ועידת  שוק ההון 2013
ועידת שוק ההון 2013 עמוד כתבה

ועידת שוק ההון

אבנר חדד: "בעולם תעודות הסל, אין לאף משקיע יתרון יחסי"

מנכ"ל קסם תעודות סל בוועידת שוק ההון של "כלכליסט": "כמו בפרשת הזמר והקטינות - ישנו עולם חדש שבו כולם יודעים הכל ויש עולם ישן שבו יש כללים ואיסורים. כך גם בעולם תעודות הסל - כולם יודעים את כל הנתונים"

שניר הנדלר 13:0319.11.13

"בעולם תעודות הסל, אין לאף משקיע יתרון יחסי. כל המידע נגיש לכולם", כך אמר היום (ג') אבנר חדד, מנכ"ל קסם תעודות סל בוועידת שוק ההון 2013 של "כלכליסט".

 

חדד הוסיף כי "אחד הדברים שתמיד שואלים הוא מה בעצם גרם למהפכה הזאת? מה הוא אותו דבר שכל כך השפיע על המהפכה. רוב המחקרים מראים שלאורך זמן לא ניתן להכות את תשואת המדדים. אנחנו תמיד יודעים מי המשקיע שניצח את המדדים אבל לא מי ינצח את המדדים. לכן רבים מהמשקיעים עוברים לבחור בשיטה הזאת. בעולם שלנו כל המידע ידוע ונגיש לכולם. אין לאף אחד יתרון יחסי בשימוש במידע".

 


 

חדד השתמש בפרשת "הזמר המפורסם והקטינות" והעובדה כי על אף צו איסור הפרסום, עיקר הציבור מבין מי הזמר החשוד במעשים. "זה נכון לא רק למדדים פיננסים אלא גם לפרשה", אמר חדד. ראינו שיש שני עולמות: ישנו עולם חדש שבו כולם יודעים הכל ויש עולם ישן שבו יש כללים ואיסורים. כך גם בעולם תעודות הסל כולם יודעים את כל הנתונים"

 

חדד ציין את העלייה העקבית בנכסי תעודות הסל בישראל והוסיף כי היחס בין מספר מוצרי המדדים לזה שבעולם הוא 13% - מספר שלדבריו גבוה מאוד. "אני לא מכיר הרבה מוצרים שישראל מהווה מהם שיעור נתח כזה ביחס למוצרים דומים בעולם".

 

"נקודה מעניינת נוספת", אמר חדד, "היא שהתחום הזה הפך לפתח את השוק הפיננסי כולו: הוא הפך אותו לשקוף יותר ופשוט יותר ובעיקר מדיד יותר", הוא הוסיף.

אבנר חדד בוועידת שוק ההון אבנר חדד בוועידת שוק ההון צילום: ענר גרין

 

לדברי חדד, מהפכת תעודות הסל גרמה גם לירידת מחירים בכל המכשירים הפיננסים. "זה עושה המון טוב לשוק ההון", הוא אמר, "תארו לכם שהיה מדד שמחשב את מחיר הקוטג'. כל הדיונים וכל הוויכוחים היו נגמרים באותו הרגע. זה מה שנותנת תעודות הסל. היא מאפשרת לנו להשוות אליה את כל סוגי ההשקעות".

 

לסיכום, התייחס חדד לרגולציה ולתפקיד של הבורסה בפיתוח תעשיית תעודות הסל: "במהלך השנים נעשו הרבה מאוד שדרוגים. אני חושב שהבורסה עשתה עבודה טובה מאוד בשיווק המדדים, הרגולציה בענף התפתחתה. היום ישנו פיקוח מאד הדוק וברור על סוגי המדדים שניתן להנפיק, על סוגי הנכסים שמותר להחזיק בתוך תעודות הסל", הוא אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x