$
בורסת ת"א

מזור סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 3.1 מיליון דולר

זאת בהתאם לאזהרת ההכנסות שפרסמה החברה לפני חודש וחצי ובהשוואה להכנסות של 4.1 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2012

ניר צליק 11:3218.11.13
לפני כחודש וחצי, בסמוך לגיוס שביצעה, פירסמה מזור רובוטיקה, המספקת מערכות רובוטיות לניתוחי גב, אזהרת הכנסות, בה היא צפתה כי הכנסותיה לרבעון השלישי יסתכמו ב-3 מיליון דולר בלבד. כעת, עם פרסום דו"חות הרבעון, מתגלה כי הכנסותיה של מזור רובוטיקה אכן עמדו על 3.1 מיליון דולר בלבד, לעומת 4.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות בארצות הברית ירדו ל-2.3 מיליון דולר לעומת 3.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד של מזור הסתכם ב-3.5 מיליון דולר לעומת כ-200 אלף דולר ברבעון המקביל.
החברה נאלצה להשתמש ב-3.8 מיליון דולר למימון פעילותה השוטפת לעומת כ-300 אלף דולר ברבעון המקביל. בקופת המזומנים של החברה היו 22.9 מיליון דולר בסוף הרבעון, כאשר לאחר תום הרבעון השלימה החברה הנפקה של 2.78 מיליון מניות, שצפויים להכניס לקופת החברה 43.6 מיליון דולר נוספים.

 

אורי הדומי, מנכ"ל מזור אורי הדומי, מנכ"ל מזור

 

בחודש מאי האחרון רשמה מזור למסחר בוול סטריט תעודות פיקדון מסוג ADR שלמעשה איפשרו למשקיעים האמריקאיים להתחיל להשקיע בחברה, כאשר מהלך הגיוס של החברה בארצות הברית היה המשך ישיר של מהלך הרישום הראשוני. ככל הנראה, מזור לא היתה מצליחה לגייס בשוק ההון המקומי מזומנים בהיקף כה גדול, אך העובדה כי מזור פירסמה אזהרת הכנסות מיד אחרי ההחלטה לצאת לגיוס הסבה כאב רב למשקיעים האמריקאיים.

 

הגיוס נועד להעמיק את החדירה של מזור רובוטיקה לארצות הברית. מזור נוסדה ב-2001 והיא עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מכשירים רפואיים לתמיכה בפרוצדורות כירורגיות בתחום האורטופדיה והנוירוכירורגיה. מוצר הדגל של החברה הוא מערכת ה-Renaissance שהחליפה את מערכת ה-SpineAssist, רובוט המסייע לניתוחי גב, המאושר רגולטורית באירופה ובארה"ב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x