$
שווקי חו"ל

רגולציה בריטית: יוחמרו חוקי הרישום לבורסה בלונדון

הרשות המפקחת בבריטניה תחייב כל משקיע המחזיק ב-30% ממניות חברה ציבורית לחתום על הסכם שיבטיח כי לא יכתיב לחברה כיצד להתנהל

סוכנויות הידיעות 12:1106.11.13

הרגולטור על השוק הפיננסי בבריטניה הודיע כי יחמיר את התנאים לרישום חברה למסחר בבורסה בלונדון. כך מדווח CNBC.

 

המהלך נועד להגן על בעלי מניות המיעוט בחברות ציבוריות. זאת לאחר ששערוריות הנוגעות לאחזקות בחברות הכרייה ENRC ו-Bumi הותירו משקיעים עם הפסדים כבדים ביותר והפנו את אור הזרקורים לחוקי הרישום ולבעיות שבהם נתקלים המשקיעים המחזיקים במניות מיעוט.

 

הרשות לפיקוח על שווקי ההון (FCA) הודיעה ביום שלישי שבשנה הבאה תציג נהלים חדשים, שיכללו דרישה בכל חברה עם לפחות בעל מניות אחד המחזיק ב-30% ומעלה מהשליטה לחתימת הסכם התקשרות בין החברה לבעל המניות שיבטיח כי החברה תוכל לפעול באופן שאינו תלוי או מוכתב על-ידי בעל מניות זה.

 

הרשות הודיעה כי תקבע דרישות סף להסכמי ההתקשרות הללו שיאפשרו למחזיקי מניות מיעוט להטיל וטו על עסקאות בין החברה לבין בעל השליטה. "הדבר יקנה למחזיקי מניות מיעוט 'שיניים' כדי לרסן את בעל השליטה כשהוא עומד בהפרה של הסכם ההתקשרות", אמר ל-CNBC דייווי לוטון, ראש פעילות שווקי ההון ב-FCA. החוק אף יקנה לבעלי מניות המיעוט השפעה בבחירת דירקטורים חיצוניים.

 

המתנגדים למהלך טוענים כי הדבר עלול להרחיק משקיעים זרים. "ימים יגידו אם החלת חוקים על סוג אחד בלבד של שליטה בחברה תגרום להרחקת משקיעים", אמר ל-CNBC בכיר ברשת בעלי העסקים הגלובלית Institute of Directors רוג'ר ברקר.

 

בורסת לונדון בורסת לונדון צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x