$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ברמלי הפך השקעה של 2 מיליון שקל לאקזיט של 30 מיליון שקל בארבע שנים

אמיר ברמלי, בעל השליטה בקבוצת רוביקון מוכר את אחזקותיו (15%) בקרן הגשמה לשלושה משקיעים שונים. מחיר המכירה משקף לקרן שווי של 200 מיליון שקל. ברמלי: "המניות שוות יותר אבל אנחנו נוקטים באסטרטגיה של מימוש לא בשיא"

גולן חזני 07:5306.11.13

ארבע שנים אחרי שהשקיע בה 2 מיליון שקל בקרן הגשמה, מוכר איש העסקים אמיר ברמלי, שותפם של אבי כץ (40%) וגיל אונגר (5%) בקרן, את אחזקותיו (15%) בקרן תמורת 30 מיליון שקל.

 

המניות נמכרות לשלושה משקיעים פרטיים במחיר שמשקף לקרן שווי של 200 מיליון שקל. מלבד כץ ואונגר שותפים בקרן גם חנן שמש (20%), יצחק לאופר (15%) והדסה רוזנברג (4%). מניותיו של כץ שוות 80 מיליון שקל. העיסקה משמעותית גם עבור המשקיעים הקיימים, משום שהיא מקבעת את השווי של הקרן. כץ ואונגר שותפים גם ברשת בתי הקפה החדשה "קופיקס".

בכוונת ברמלי למנף את הרווח ממכירת חלקו בקרן להשקעות נוספות בישראל. בשנה החולפת השקיעה קבוצת רוביקון, שבבעלות ברמלי, למעלה מ־50 מיליון שקל במיזמים שונים: כך למשל השקיעה בחברת הספורט המוטורי "מסלולים", בחברת אקסטרים המתמחה בהערכות סיכוני אשראי ומימון לבנקים, פתיחת סניף של קרן קלע בניו־יורק ועוד. כמו כן, נכנסה לאחרונה רוביקון לרשימת 100 החברות המובילות בישראל של דן אנד ברדסטריט.

 

אמיר ברמלי אמיר ברמלי צילום: עמית שעל

 

"קרן הגשמה צפויה להגדיל ואף להכפיל את פעילותה בשנתיים הקרובות", אמר אתמול ברמלי ל|"כלכליסט". "זו אחת ההשקעות הטובות ביותר שנעשו בקבוצת רוביקון, ומבחינת הקבוצה ההשקעה הבשילה לכדי מימוש מתוך תפיסת השקעות לטווח קצר ומימושן ברגע הנכון. המניות שוות יותר אבל אנחנו נוקטים באסטרטגיה של מימוש לא בשיא".

 

קרן הגשמה הוקמה לפני כארבע שנים במטרה לאפשר למשקיעים בעלי הון מוגבל להשקיע בהשקעות ריאליות במגוון תחומים בארץ ובעולם, ובהם נדל"ן, מסחר, תעשייה, טכנולוגיה ועוד. מינימום ההשקעה בכל יוזמה של הקרן עומד על 100 אלף שקל, ובקרן רשומים כ־6,000 משקיעים. בשנה וחצי האחרונות השקיעה הקרן כמיליארד וחצי שקל בהשקעות שונות, ועד סוף השנה היא צפויה להניב למשקיעים תשואה ממוצעת של 20%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x