$
שווקי חו"ל

וול סטריט ננעלה בעליות קלות; מניית בלקברי קרסה ב-16.5%

דאו ג'ונס עלה ב-0.2%, נאסד"ק ו-S&P 500 - ב-0.4%; קרדיט סוויס ירדה ב-7% על רקע החששות הגוברים בנוגע להגדלת דרישות ההון העצמי במערכת הבנקאית בשוויץ

ערן סוקול 23:0504.11.13
במסחר בוול סטריט ננעל היום (ב') בעליות קלות ברקע למגמה החיובית בבורסות אירופה והמגמה השלילית שנרשמה מוקדם יותר באסיה.

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

בשוק הסחורות עלה היום מחיר החוזה על הזהב ב-0.1% ל-1314.7 דולר לאונקיה, זאת לאחר שבשלושת ימי המסחר הקודמים איבד 2.7%. הנפט נסגר ביציבות על 94.6 דולר לחבית.

 

"מדדי המניות בעולם ובעיקר בארה"ב הציגו עליות מרשימות מתחילת שנה והמדדים בארה"ב בשיא, הנתונים הכלכליים כמו גם המשך הזרמת הכספים על ידי הפדרל ריזרב מבשרים המשך עליות בשוק המניות", כך סבור יוסי אפרתי, סמנכ"ל ההשקעות בחברת הביטוח הכשרה.

 

"יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, שוב הצליח לבלבל את המשקיעים בהודעתו המוניטרית, כשהעביר מסר עמום שעורר לא מעט סימני שאלה. קיימת הסתברות לא קטנה שהפד יחל את צמצום רכישות האג"ח כבר בדצמבר, שכן ההמשך כבר מתחיל לסכן את היציבות הכלכלית". כך מעריך יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, בסקירת המאקרו השבועית שלו.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפי ליאור פאוסט מלאומי שוקי הון, אי־הוודאות לגבי המשך מדיניות הרכישות מעמידה אותנו בפני שתי אפשרויות לא נעימות בהמשך:

 

1. לחשוף את הבלוף: הפד ייאלץ להפסיק את תוכנית הרכישות מבלי שזו השיגה את מטרותיה. במצב כזה, שוק המניות צריך להיות המקום האחרון להיות בו - הבלוף של בועת המניות שתודלקה על ידי הפמפום המתמיד של הדולרים וסביבת הריביות הנמוכה והיציבה ייחשף גם הוא. כפי שהזהירה יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגארד, לצמצום תוכנית הרכישות בארה"ב תהיה השפעה הרסנית על שווקים בכל העולם.

 

2. למשוך את הבלוף: אם תוכנית הרכישות תימשך ללא סוף נראה באופק, עקום הריביות ישתטח בטווח הקצר, אבל חמור מכך - ברגע שהחשש שהחוב האמריקאי ייצא משליטה יגבר, המערכת כולה עלולה לצאת משליטה.

 

המדדים המובילים באירופה ננעלו היום בעליות שערים, לאחר פרסום נתוני מאקרו נמוכים מהציפיות בספרד ואיטליה, השווקים נתמכו במניות הבנקים הגדולים, לאחר ש-HSBC דיווח על עלייה של 30% ברווח לפני מס ברבעון השלישי. פוטסי 100 בלונדון עלה ב-0.6%, ה-DAX הגרמני הוסיף 0.3%, CAC 40 בפריז עלה ב-0.4% והבורסה במילנו הוסיפה 0.7% לערכה.

 

המסחר בבורסות אסיה ננעל מוקדם יותר היום במגמה מעורבת ביום מסחר חלקי, הבורסות של יפן וסינגפור היו סגורות בשל חג. הסוחרים מעודדים מנתוני המאקרו שפורסמו לפנות בוקר בסין מהם עולה כי סקטור הייצור התרחב באוקטובר מעל לציפיות המוקדמות. מדד מנהלי הרכש הראה תוצאה של 56.3 נקודות - התוצאה הגבוה ביותר של מדד זה ב-14 החודשים האחרונים. האנג סנג ירד ב-0.26%, הבורסה בשנגחאי ננעלה ללא שינוי והקוספי בקוריאה השיל 0.7% מערכו.

 

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

"אני מתפלל לאלוהים שאפל (APPL) וגוגל(GOOG) ישתפו פעולה בעתיד. אם עדיין הייתי באפל, אני מניח שהייתי גורם לזה לקרות", כך אמר סטיב ווזניאק, שותפו של סטיב ג'ובס להקמת אפל והמוח מאחורי רבות מפריצות הדרך הטכנולוגיות של החברה בראשיתה. ווזניאק אמר את הדברים בראיון ל-BBC.

מה דעתך על מניית GOOGLE:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

רעידת אדמה בשוק הטכנולוגיה: בהכרזה מפתיעה ובשינוי כיוון של 180 מעלות עבור החברה, הודיע דירקטוריון בלקברי (BBRY)  על ביטול התוכנית למכירתה ועל פיטוריו של המנכ"ל תורסטון היינס. במקום זאת, החברה תגייס מיליארד דולר מקבוצת משקיעות.  

 

טוויטר העלתה את מחיר המנייה בהנפקה הקרובה של החברה בבורסה של ניו יורק, בהנפקה הראשונית (IPO) יעמוד מחיר המניה על בין 23-25 דולר - בהשוואה למחיר שנמסר בעדכון האחרון שבו עמד הטווח על בין 17-20 דולר למניה. בכך מתקרבת החברה לתחזיות המוקדמות, שעמדו על מחיר של 25-30 דולר.

 

המסחר במניית בנק ההשקעות השוויצרי, קרדיט סוויס(CS) מרכזת עניין עקב חששות להגדלת דרישות ההון העצמי פי 2 עד פי 3, לצורך חיזוק המערכת הבנקאית בשוויץ, במטרה למנוע הישנות של אירועי המשבר הכלכלי של 2008.

 

ישראליות במרכז

חברת הביו רפואה הישראלית פלוריסטם(PSTI) הודיעה היום כי תאי הגזע מהשלייה שהיא מפתחת נמצאו בטוחים להזרקה בחיות הרות. בהתבסס על תוצאות אלו ועל תוצאות יעילות התאים במודלי חיות שסבלו מרעלת הריון, פלוריסטם תמשיך להתקדם לקראת ניסוי קליני בהתוויה של רעלת הריון. תוצאות המחקר הראו כי הזרקת תאי PAD-PLX לשריר בחולדות בהריון, אינה גורמת לתופעות רעילות כל שהן בעובר או באם. המחקר נערך במעבדות Charles River שבארה"ב, ארגון מחקר מהמובילים בעולם.

 

בית ההשקעות אופנהיימר בהתייחסות לתוצאות DSPG פרסם היום סקירה למניה "התוצאות תאמו את תחזיותינו, עם התייצבות בפעילות ה-DECT המסורתית, לצד חולשה מסויימת בתחום ה-VoIP הארגוני, פעילות שמציגה מומנטום בזכיות בעסקאות חדשות. אנו מעריכים כי תמחורה הנוכחי של מניית DSPG מגלם בצורה ראויה את החשש מדעיכת פעילות הליבה אך אינו מקנה ערך לפתרון HDClear לנטרול רעשים במכשירי הסלולר, ובכך משמרים את המלצתנו Outperform עם מחיר יעד של 9 דולר, מכפיל 12 לתחזית רווח 2014 בתוספת המזומנים".

בטל שלח
  לכל התגובות
  x