$
שווקי חו"ל

סמנכ"ל ההשקעות בהכשרה ביטוח רומז: "ראלי סוף שנה בפתח"

לדברי יוסי אפרתי, "הנתונים הכלכליים והמשך הזרמת הכספים ע"י הפד מבשרים המשך עליות בשוק המניות. שוק המניות האירופי עדיין זול"

רחלי בינדמן 10:2704.11.13

"מדדי המניות בעולם ובעיקר בארה"ב הציגו עליות מרשימות מתחילת שנה והמדדים בארה"ב בשיא, הנתונים הכלכליים כמו גם המשך הזרמת הכספים על ידי הפדרל ריזרב מבשרים המשך עליות בשוק המניות", כך סבור יוסי אפרתי, סמנכ"ל ההשקעות בחברת הביטוח הכשרה.  

"הדו"חות הטובים של ענקיות הטכנולוגיה כדוגמתאמזון גוגל ומייקרוסופט שהיכו את התחזיות גם הם מבשרים טובות לשוק המניות, כ-68% מהחברות שפרסמו דו"חות עד כה הציגו תוצאות גבוהות מהתחזיות המוקדמות", סבור אפרתי.

 

אפרתי מוסיף "הממשל האמריקאי עדכן כלפי מעלה את נתוני התעסוקה של חודש אוגוסט לרמה של 193 אלף משרות, לעומת הנתון המקורי שעמד על 169 אלף משרות. עם זאת, הנתונים של חודש יולי עודכנו כלפי מטה לרמה של 89 אלף, לעומת 104 אלף משרות. בסך הכל, מספר המועסקים במשק האמריקאי מתרחב בקצב שנתי של 1.7% ב-12 החודשים האחרונים, קצב שתומך בצמיחה של 2.6% לשנה. גם שיעור באבטלה במגמת ירידה כאשר שיעור באבטלה ירד ב-0.1% לרמה של 7.2%, ב-12 חודשים החולפים ירדה האבטלה בארה"ב ב-0.6% אם קצב הירידה באבטלה ימשך ישקול הפד' לצמצם את ההרחבה הכמותית כבר ברבעון השני של 2014".

 

וול סטריט (ארכיון) וול סטריט (ארכיון) צילום: בלומברג

 

אפרתי מתייחס גם לשוק האירופי בו רשמו המדדים עליות מרשימות מתחילת שנה כאשר מדד הדקס בגרמניה עלה ב-18.5% והפוטסי בבריטניה עלה ב-14% ו"התחושה היא שאירופה יוצאת לאט ובזהירות מהמיתון כאשר ברבעון השני הציג גוש האירו לראשונה צמיחה חיובית וזאת לאחר שישה רבעונים רצופים של התכווצות. אמנם האבטלה שם עדיין גבוהה אך הכיוון הוא נכון". "שוק המניות האירופי עדיין זול והריבית הנמוכה שם יתמכו בהמשך עליות כאשר ההעדפה היא לבריטניה ולהשקעה מחודשת באיטליה שם השוק עדיין זול יחסית לשאר מדינות גוש האירו", צוין.

 

ומה באשר לבורסה המקומית? אפרתי הדגיש כי "בנק ישראל לא הפתיע והותיר את הריבית החודש ללא שינוי זאת לאחר הורדת הריבית הקודמת, אך במבט קדימה גברו הסיכויים לעוד הורדת ריבית. עמדות הנגידה החדשה קרנית פלוג והמינוי החדש שלה, נתן זוסמן לוועדה המוניטרית אשר להם דעות התומכות בעידוד התעסוקה מעלים את הסבירות לעוד הורדת ריבית של 0.25% בחודשיים הקרובים, דבר אשר יתמוך בשוק המניות.

 

"מאידך האג"ח הקונצרני בישראל נמצא בתשואות נמוכות ובמרווח נמוך לעומת האג"ח הממשלתי והתשואה שם אינה מפצה על הסיכון הגלום וע"כ מומלץ להקטין את אפיק הקונצרני ולהתרכז במח"מ של עד 3 שנים. באג"ח הממשלתי מומלץ להתרכז במח"מ הקצר ועדיף האפיק הצמוד על השיקלי שכן האינפלציה הגלומה בשוק ההון בטווחים הקצרים נמוכה מידי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x