שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה ננעלה בעליות; אפריקה זינקה ב-16% במחזור ענק

מדד ת"א 25 עלה ב-0.4% ות"א 100 התחזק ב-0.6%; פריגו קפצה ב-5.8%. גלוב אקספלוריישן זינקה ב-49% לאחר שדיווחה על סימני גז טבעי ונפט בקידוח אופק 2; מחזור המסחר - 610 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 16:3003.11.13

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
70% 13% 17%

המסחר בבורסת תל אביב ננעל היום (א') בעליות, לאחר הבחירה ביוסי ביינרט למנכ"ל החדש ועל רקע העליות הקלות בוול סטריט בשישי. במוקד השבוע, המשך עונת הדו"חות לרבעון השלישי. מחזור המסחר הסתכם ב-610 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

חברי דירקטוריון הבורסה בחרו בחמישי בערב את ביינרט, מנכ"ל בורסת הנגזרים בשיקאגו, לתפקיד מנכ"ל הבורסה הישראלית. ביינרט גבר על דן ללוז, לשעבר יו"ר מגדל שוקי הון. יעקב רוזן, לשעבר בכיר בבנק הפועלים, שהגיע לשלישיית המועמדים הסופית, פרש מהמירוץ ברגע האחרון. עלות שכרו של ביינארט תהיה נמוכה בכ-10% מזו של המנכ"לית הנוכחית אסתר לבנון ותסתכם בכ-1.8 מיליון שקל. 

 

מנכ"ל הבורסה, שמואל האוזר, אמר: "אין לי ספק כי לביינרט היכולת להוביל את הבורסה הישראלית אל שיאים חדשים ולהציב אותה במקום הראוי לה כמחוללת צמיחה במשק וכאחד מעמודי התווך המרכזיים של התעשייה בישראל"

 

שוק האג"ח

המירוץ לרכישת אי.די.בי מתקרב לנקודת ההכרעה. היום ב־12 בצהריים הגישו שלוש קבוצות את הצעותיהן למחזיקי האג"ח לרכישת החברה, לאחרפרישת קבוצת בוש והצטרפות משפחת נוימן לקבוצת דנקנר. קבוצת נוחי דנקנר מציעה 750 מיליון שקל במזומן למחזיקי האג"ח, ו-150 מיליון שקל כהזרמה לתוך אי.די.בי פתוח. בתמורה דורשים גרנובסקי ודנקנר 72.5% ממניות פיתוח ואילו המחזיקים יקבל 27.5% מהמניות. ההצעה של אלשטיין מדברת על הזרמה של 550 מיליון שקל בלבד לאי.די.בי פתוח, תמורת 36.5% ממניות החברה, ורכישה של 8.7% מניות נוספות מידי אילו שנשארו בידי המחזיקים תמורת 155 מיליון שקל. בסיום העסקה יזרים אלשטיין 805 מיליון שקל ויחזיק ב-45% ממניות אי.די.בי בעוד שבפועל היה אמור להחזיק 54% בהזרמה של 700 מיליון שקל.

אג"ח אי.די.בי עלו ב־228% מהשפל שנרשם בספטמבר 2012. כמו כן, מידרוג מעלה היום את אופק הדירוג של דסק"ש משלילי לחיובי. השיפור באופק הדירוג נובע משיפור בתזרים המזומנים וכן "מהממימוש המשמעותי באחזקת החברה במניות הבנק השוויצרי קרדיט סוויס באמצעות כור, שהתבצע במהלך השבועות האחרונים. פעולת המימוש הפחיתה את סיכון השוק הגלום בתיק האחזקה של דסק"ש. קיימת הסתברות גבוהה כי סלקום תחזור לחלק דיבידנדים בטווח הזמן הקצר", נאמר בעדכון של מדרוג.

 

 

חברת מבני תעשייה, שבבעלות אליעזר פישמן, השלימה את השלב המוסדי בהנפקת אג"ח בהיקף כולל של כ-312 מיליון שקל. הגיוס כלל הנפקה ראשונית של אג"ח לא צמוד (סדרה טו'), בריבית מקסימלית של 5.74%, שדורג על ידי מעלות בדירוג A. בהנפקה התקבלו ביקושים בהיקף של כ-477 מיליון שקל.

 

מניות במרכז

שותפות חיפושי הגז והנפט,גלוב אקספלוריישןמזנקת בעשרות אחוזים לאחר שפרסמה הבוקר דיווח לפיו קידוח אופק-2 הגיע לשכבת המטרה בעומת של 5,950 מטרים ונתגלו בו סימני פטרוליום משמעותיים. סוגי הפטרוליום שהתגלו הינם גז טבעי ונפט קל. לפי דוח המשאבים העדכני, בדיווח באופק-2 נמצאה כמות גז טבעי בהסתבות הטובה ביותר של 569 BCM (כ-0.56 TCF). כמו כן דווח על נפט בהסתברות הטובה ביותר בכמות של 28.4 MMBL ובעובי של 50 מטר. לשם השוואה, כמות הגז הטבעי במאגר תמר עומדת על 10 TCF.

 

דלק רכב שבשליטת המנכ"ל גיל אגמון. יבואנית רכבי מאזדה, פורד וב.מ.וו רשמה ברבעון השלישי ירידה חדה בהכנסות בעקבות צניחהשל 33.5 במסירת רכבים ברבעון השלישי. החברה רשמה ירידה של 24% במכירות שהסתכמו ב-747 מיליון שקל. למרות זאת, בשל המשך היחלשות מטבע הין היפני, ושיערוכים באחזקות במניית פורד ומוביילאיי רשמה דלק רכב זינוק חד בשורה התחתונה - הרווח הנקי זינק ביותר מפי 7 ברבעון השלישי, והסתכם ב-91 מיליון שקל.

טבעחוזרת מניו יורק עם פער ארביטראז' שלילי מתון של 0.6%, לאחר פרסום הדו"חות הרבעוניים החיוביים ביום חמישי וההודעה הדרמטית על פרישתו של ג'רמי לוין מתפקיד המנכ"ל יום קודם לכן. קודם לפרסום הדו"חות הוריד ברקליס המלצה לטבע, מקנייה לניטראלי, ובסקירתו כתב כי "קיים חוסר ודאות ממשי באשר לאסטרטגיה בה תנקוט החברה. המחליף של לוין יהיה נתון ללחצים אדירים מצד בעלי המניות להביא לצמיחה מהירה".

 

פריגוחוזרת מניו יורק עם פער ארביטראז' של 6.2% לאחר הדו"חות שהיכו את התחזיות, אותם פרסמה ביום חמישי. בחמישי ושישי רשמה המנייה עלייה של 7.2% ו-3.3%, בהתאמה, בוול סטריט. 

 

בבילוןעולה היום וממשיכה לרכז עניין בהמשך להחלטת גוגל לסיים עמה את ההסכם שדווחה ברביעי שעבר. ביום רביעי המנייה הגיבה בקריסה של 62%, ובחמישי רשמה עלייה של 2%.

 

קמהדעיורדת היום בת"א לאחר ירידה של 3.1% בשישי בוול סטריט. הירידה בניו יורק באה יום לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות חיוביות מניסוי ההמשך הקליני לניסוי שלב וו/ו באמצעות תרופת הדגל "גלסיה" של החברה.

 

פירסט קאפיטל (FCR), חברה בת של גזית גלוב, רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 41.1 מיליון דולר קנדי, לעומת כ- 101.9 מיליון דולר קנדי ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח נובעת בעיקרה משערוך נכסים גבוה יותר ברבעון המקביל, בסכום נטו של כ- 74 מיליון דולר קנדי. הירידה ברווח האמור קוזזה מעליה ב-NOI כתוצאה מרכישה נטו של נכסים והשלמת נכסים בפיתוח ועליה בתזרים נטו מנכסים זהים. במהלך הרבעון השקיעה FCR כ-109 מיליון דולר קנדי ברכישה, פיתוח והשבחת נכסים קיימים.

 

מנרבזכתה במכרז שפרסמה נתיבי תחבורה עירוניים (נ.ת.ע) לביצוע עבודות במסגרת פרויקט ה"קו האדום" של המערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב. היקף הפרויקט - 126 מיליון שקל.

  

מניית אפריקה ישראלמרכזת מחזור מסחר גבוה מהממוצע ורושמת עליות חדות, וזאת מבלי ששיגרה הודעה לבורסה. מתחילת השנה איבדה המניה בבורסה כ-13% מערכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x