$
בורסת ת"א

ניצחון להאוזר: יוסי ביינרט נבחר לתפקיד מנכ"ל הבורסה

ביינרט גבר על דן ללוז; זאת לאחר שיעקב רוזן - שנחשב למועמד המועדף על רוב נציגי הבנקים - פרש במפתיע מהמירוץ; דבר מועמדותו של ביינרט נחשף לראשונה ב"כלכליסט"

רחלי בינדמן 19:4131.10.13

יש מחליף לאסתר לבנון: חברי הדירקטוריון בחרו הערב (ה') את יוסי ביינרט, מנכ"ל בורסת הנגזרים בשיקאגו, לתפקיד מנכ"ל הבורסה הישראלית. ביינרט גבר על דן ללוז, לשעבר יו"ר מגדל שוקי הון. יעקב רוזן, לשעבר בכיר בבנק הפועלים, שהגיעה לשלישיית המועמדים הסופית, פרש מהמירוץ ברגע האחרון.

 

ביינרט שדבר מועמדותו נחשף לראשונה ב"כלכליסט", נבחר לאחר שיו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזר, הביא להדחתם של המנכ"לית לבנון ושל היו"ר לשעבר סם ברונפלד. האוזר האשים את השניים כי הם האחראים העיקריים למצבה העגום של הבורסה המקומית. מדובר בניצחון מסחרר להאוזר שביינרט נחשב כמועמד המועדף עליו. ביינרט הגיע לוועדת האיתור בהמלצת נעמי זנדהאוז, נציגת בנק לאומי בדירקטוריון.

 

ביינרט שמגיע לתפקיד כסוג של שירות מילואים הוא בשורה חדשה ומרעננת לבורסה המנומנמת בתל אביב. הוא חי בחו"ל בשנים האחרונות, ועל כן לא מזוהה לא עם הבנקים ולא עם בתי ההשקעות. עם היבחרו אמר ביינרט כי הבורסה היא גורם מרכזי ומשמעותי בשוק ההון ובכלכלת ישראל, ואני מאמין כי יחד עם סגל הבורסה, הנהלתה והדירקטוריון נצליח לעמוד במשימות החשובות המוטלות על כתפינו".

 

היו"ר הזמני של הבורסה, רון מלכא, אמ כי לביינרט יש "ניסיון וכישורים מתאימים לעמוד באתגרים הגדולים הניצבים בפני הבורסה בעת הזו".

 

דרמה סביב מועמדות רוזן

 

האוזר, בירך הערב על מינויו של ביינרט למנכ"ל הבורסה ואיחל לו הצלחה רבה בתפקידו: "אין לי ספק כי לביינרט היכולת להוביל את הבורסה הישראלית אל שיאים חדשים ולהציב אותה במקום הראוי לה כמחוללת צמיחה במשק וכאחד מעמודי התווך המרכזיים של התעשייה בישראל. בטוחני כי ניתן להפוך את הבורסה בתל אביב מבורסה טובה לבורסה מתקדמת, חדשנית ומתחדשת, עם היקפי מסחר גבוהים בהרבה מאלה שאי פעם הכרנו".

  

יוסי ביינרט, מנכ"ל הבורסה יוסי ביינרט, מנכ"ל הבורסה

 

ישיבת דירקטוריון הבורסה החלה בצהריים וארכה שעות ארוכות. הישיבה היתה סוערת ביותר כאשר התברר כי רוזן שנחשב כמועמד המועדף על רוב נציגי הבנקים בדירקטוריון משך במפתיע את מועמדותו לאחר שנידונה העסקת בתו בבורסה.

 

מהבורסה נמסר בתגובה להחלטתו של רוזן כי "הדירקטוריון דן לעומק בשאלת ניגוד עניינים שעלתה עקב העובדה שבתו של רוזן מועסקת בבורסה בתפקיד חוצה ארגון והוחלט שאף כי מבחינה משפטית אין לפסול את מועמדותו על הסף, הרי שמבחינה אתית סבר הדירקטוריון כי תנאי למועמדותו היא הודעה מראש על התפטרות בתו. לאור זאת, החליט מר רוזן למשוך את מועמדותו".

 

על פי ההערכות שקדמו להצבעה, מלכא, היו"ר הזמני של הבורסה שצפוי להתמודד בהמשך על תפקיד היו"ר הקבוע, נטה לתמוך בביינרט. ללוז שהגיע אף הוא לשלישיה הסופית הפסיד לביינרט שנהנה מקולם של רוב הדירקטורים החיצוניים והן מהקול של בנק לאומי  

 

עוד הוחלט לבסוף בניגוד להחלטה שהתקיימה בשבוע שעבר בדירקטוריון כי ההצבעה על זהות המנכ"ל תהיה פומבית ולא חשאית. ל"כלכליסט" נודע עוד כי דקות לפני ההצבעה הגורלית נלקחו מהדירקטורים הטלפונים הניידים בכדי למנוע הדלפות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x