$
בורסת ת"א

הרבעון האחרון של ג'רמי לוין: עלייה של 2% בהכנסות ל-5.1 מיליארד דולר

הרווח הנקי של החברה ירד ב-4% ל-1.1 מיליארד דולר ברבעון. ההכנסות מתרופת הקופקסון עלו ב-1% ל-1.05 מיליארד דולר; טבע עקפה את התחזיות האנליסטים הן בשורה העליונה והן בתחתונה; החברה תחלק דיבידנד של 1.15 דולרים למניה

שי סלינס 14:1631.10.13

 

פיליפ פרוסט, יו"ר טבע פיליפ פרוסט, יו"ר טבע צילום: יובל חן

 

יממה לאחר עזיבתו של המנכ"ל ג'רמי לוין ועל רקע העובדה כי טבעצפויה לספוג ירידה בהכנסות בשנים הקרובות, פרסמה היום (ה') ענקית הגנריקה את תוצאותיה לרבעון השלישי של 2013 ועקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים.

 

בשורה העליונה, טבע דיווחה על הכנסות של 5.1 מיליארד דולר ברבעון השלישי, בהשוואה להכנסות של 4.97 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2012 - עלייה של 2%.  

מתוך הכנסות אלו תרופת הדגל של טבע לטיפול בטרשת נפוצה, קופקסון, תרמה להכנסות כ-1.05 מיליארד דולר - עלייה של 1% בהשוואה להכנסות מקופקסון בשנה שעברה. לגבי החלוקה לאזורים ההכנסות מקופקסון בארה"ב עלו ב-3% ל-798 מיליון דולר בעיקר כתוצאה מעליית מחירים וההכנסות מחוץ לארה"ב ירדו ב-6% ל-254 מיליון דולר.

 

ההכנסות של טבע מתרופות ללא מרשם (OTC) הסתכמו ב-286 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 252 מיליון דולר לפני שנה. ההכנסות ממכירת התרופה לטיפול בלוקמיה כרונית, Treanda, עלו ב-15% והסתכמו ב-184 מיליון דולר. ההכנסות מתרופות לבריאות האישה הסתכמו ב-126 מיליון דולר ברבעון - עלייה של 31% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד - העלייה נבעה בעיקר ממכירות גבוהות יותר של גלולות למניעת היריון באירופה וממכירות גבוהות יותר של כלל תיק התרופות בארה"ב.  

 

סך ההכנסות של טבע נטו ממכירת תרופות גנריות ברבעון השלישי הסתכמו ב-2.5 מיליארד דולר - ללא שינוי מהרבעון המקביל אשתקד.

 

מבחינת חלוקה לאזורים גאוגרפיים, ההכנסות מארה"ב עלו ב-6% ל-1.1 מיליארד דולר, בעוד שההכנסות מאירופה ירדו ב-1% ל-812 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ירידה ברווח הנקי

הרווח הנקי של טבע הסתכם ברבעון השלישי ב-1.1 מיליארד דולר - ירידה של 4% והרווח הנקי למניה ירד ב-1% ל-1.27 דולרים.

  

תזרים המזומנים של טבע מפעילות שוטפת הסתכם ב-444 מיליון דולר, בהשוואה לתזרים של 1.1 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2012 - ירידה של 58%.

 

עם זאת, טבע כאמור, עקפה את התחזיות של האנליסטים בוול סטריט שעמדו על רווח נקי של 1.25 דולרים למניה והכנסות של 4.97 מיליארד דולר. התחזית לקופקסון עמדה על הכנסות של 906 מיליון דולר. 

 

כמו כן דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיבידנד של 1.15 דולרים למניה.

 

איל דשא, ממלא מקום נשיא ומנכ"ל טבע, התייחס לתוצאות של החבר ואמר: "הנהלת טבע ודירקטוריון החברה מחויבים למימוש האסטרטגיה שלה וליישום נחוש של שינויים שאנו

מאמינים שנדרשים להבטחת הצמיחה שלה. אנו מרוצים מאד מכך שהעסק הגנרי שלנו ממשיך ליהנות ממיקוד טוב יותר בצמיחה ארוכת-טווח, רווחית ונמשכת. כמו כן, אנו מרוצים גם מהביצועים הרבעון של עסק התרופות היחודיות הגלובלי שלנו והמיזם המשותף שלנו בתחום התרופות ללא מרשם".

 

"העלייה בהכנסות התרחשה בעיקר כתוצאה ממכירות גבוהות יותר של תרופות גנריות בארה"ב, הכנסות גבוהות יותר מתרופות יחודיות, ללא מרשם ותרופות גנריות. העלייה קוזזה בחלקה על ידי ירידה במכירות API לצדדים שלישיים", הוסיף דשא.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", מנכ"ל מכתשים אגן ארז ויגודמן הוא המועמד הישראלי המוביל לתפקיד מנכ"ל טבע הבא. ויגודמן נחשב למנהל מוערך במשק לאחר שהצליח לייצב את מכתשים אגן אליה הגיע ב־2009. גם המנכ"ל הקודם של טבע שלמה ינאי הגיע לחברה מכיסא המנכ"ל במכתשים אגן. שכרו של ויגודמן במכתשים עמד ב־2012 על 8.85 מיליון שקל, וככל הידוע אין בידיו חבילת אופציות שקשה לוותר עליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x