$
בורסת ת"א

הנכנסות והיוצאות הצפויות ממדדי תל אביב

אף שהמועד הקובע לעדכון הרכב המדדים של דצמבר הוא סוף נובמבר, כבר כעת ניתן להצביע על מרבית השינויים הצפויים בהרכבי המדדים

אורי טל טנא 08:5030.10.13

המועד הקובע לעדכון הרכב המדדים של דצמבר הוא סוף נובמבר. כבר כעת, מעט מחודש לפני המועד הקובע, ניתן להצביע על מרבית השינויים הצפויים בהרכבי המדדים: מניית בזןצפויה לעבור ממדד ת"א־25 למדד ת"א־75 (מדד ת"א־25 מכיל כעת 26 מניות, ולכן אף מניה לא תיכנס במקומה). חשוב לציין שמעבר זה צפוי ליצור ביקוש של תעודות הסל למניית בזן. מניית אפריקה השקעות צפויה להיגרע ממדד נדל"ן־15 בגלל ערך שוק נמוך ובמקומה צפויה להיכנס מניית רבוע נדל"ן.

 

עוד ידוע כי במהלך חודש נובמבר צפויה להימחק מניית כלל תעשיותמהמסחר בתל אביב עם השלמת המיזוג המשולש ההופכי בחברה. במסחר שייערך לקראת הוצאת המניה מהמדדים, יזרימו תעודות הסל ביקוש מצרפי מהותי של 60 מיליון שקל למניות מדד ת"א־100 ו־70 מיליון שקל למניות מדד ת"א־75. ביקושים אלו צפויים לתת דחיפה חיובית, בעיקר למניות מדד ת"א־75. התאריך המדויק של המחיקה לא ידוע.

 

אלומיי קפיטל

כניסה מתקרבת וקרובה היא של אלומיי קפיטל. החברה הפועלת בתחום האנרגיה הנקייה, נכנסה בתחילת השבוע למסחר בבורסה בת"א וסגרה את יום המסחר הראשון שלה בעלייה של 6.3%. ביום ראשון 17 בנובמבר, תיכנס מניית אלומיי קפיטל למדדי יתר־מאגר ובלוטק־50. עקב כך תעודות הסל צפויות להזרים למניה ביקוש של 7.2 מיליון שקל במסחר של יום חמישי ה־14 בנובמבר.

 

עוד קודם כחלק מההערכות לביקוש זה, וכתוצאה מהעלאת היקף המסחר המהותית הצפויה במניה לאחר הרישום הכפול, זינק מחיר המניה מ־8 דולרים ערב ההודעה על הרישום למסחר בתל אביב, למעל 11 דולר למניה. הנכסים העיקריים של אלומיי קפיטל הם 12 מתקנים לייצור חשמל מאנרגיה סולארית הממוקמים באיטליה, מתקן נוסף בספרד, 7.5% מתחנת הכוח לייצור חשמל דוראד, ואופציה לרכישת 1.9% נוספים מתחנת כוח זו.

 

ביום חמישי הקרוב תעודות הסל על מדדי היתר צפויות להזרים ביקוש של כ 2.4 מיליון שקל למניית איי.די.או, וביקוש של חצי מיליון למניית כן־פייט ביופרמה. שני הביקושים נובעים מעדכון מספר מניות במדד שבועי לאחר הגדלת ההון הרשום של שתי החברות.

 

מדדי ת"א

ממדד ת"א־100 ייצאו מניות המדורגות מהמקום ה־115 ומטה בדירוג ערך השוק של מניות מאגר המניות. שלוש המניות שנמצאות כעת מתחת לסף זה הן גבעות יה"ש (מקום 129), סרגון(מקום 122) וגולף (מקום 119). אם לא תחול עלייה מהותית בערך השוק של מניות אלו, הן צפויות לצאת מהמדד.

 

בצד הנכנסות למדד בולטת בי קומיוניקיישנסשאם בעלי השליטה בה יפיצו מניות בהיקף של כחצי מיליון שקל, היא תיכנס למדד. אם הצעת הרכש שלביטוח ישירתושלם, אז מניית איי.די.איי ביטוח תיכנס למדד ת"א־100, ואם הצעת הרכש לא תושלם, אזי מניית ביטוח ישיר תהיה זו שתיכנס למדד ת"א־100. מזור, המדורגת במקום ה־76, היא המועמדת הכמעט ודאית השלישית להיכנס למדד. למדד ת"א־100 תיכנס מניה אחת יותר מאשר הכמות שתצא מהמדד (לאחר מחיקת כלל תעשיות המדד יכיל 99 מניות), לכן אם ייצאו מהמדד, שלוש מניות צפויות להיכנס אליו ארבע מניות חדשות. המניות הצפויות להתמודד על המקום הנוסף הצפוי במדד הן אודיוקודס, אקויטלו סאפיינס.

 

המדדים מתעדכנים (אילוסטרציה) המדדים מתעדכנים (אילוסטרציה) צילום: בלומברג

 

מדדי יתר

מדד יתר־50 יכיל 52 מניות לאחר כניסת אלומיי קפיטל למדד. מהמדד ייצאו בוודאות שמן נפט וגז ואלביט הדמיה. בנוסף, מניות רבות קרובות לסף היציאה מהמדד מבחינת הדירוג של המניה במאגר, וסביר שחלק מהן ייצאו ממנו. המניות שעלולות לצאת הן קמטק, קרדן אן.וי, אקס.טי.אל, אנליסט, אוריין, איתמרוק ומטאץ'.

מה דעתך על מניית אלומיי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מניית אדגרתיכנס למדד יתר־50 אם מחיקת ביטוח ישיר תושלם. הכניסה של מנייתבאטמתקשורת למדד תלויה בהחלטת הבורסה (כיוון שהמניה לא תעמוד בקריטריון הסחירות). מניות נוספות המועמדות להיכנס למדד הן איסתא, דנאל כ"א, לידר שוקי הון ווילי פוד. זהות וכמות הנכנסות למדד יהיו תלויות בכמות המניות שייצאו ממנו.

 

מניות נוספות הצפויות להיכנס למדד יתר־מאגר הן איסתא, מגה אור, קרדן ישראל, ניסן, ותיא השקעות. ייתכן שגם אמנת, אפלייו אברבוך ייכנסו למדד זה (תלוי בערך השוק שלהן). מהמדד צפויות לצאת מודיעין, שמן נפט וגז, גרינסטוןו רקח. ייתכן שגם מניית מי עדןתצא ממדד זה.

 

השינויים בהרכב מדדי הבורסה יבואו לידי ביטוי בביקושים ובהיצעים שיזרימו תעודות הסל למניות השונות באמצע דצמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x