$
בורסת ת"א

הערכת שווי חדשה לאי.די.בי פתוח: שווה עד 1.09 מיליארד שקל

הערכת השווי האחרונה של חברת MNS Consulting שפורסמה במאי האחרון עמדה על שווי של עד 944 מיליון שקל לאי.די.בי פתוח; העלייה בשווי - בעקבות קפיצה בשווי החברות הבנות של אי.די.בי בבורסה

גולן חזני 16:2628.10.13

חברת MNS Consulting פרסמה היום (ב') עדכון להערכת השווי של אי.די.בי פתוח ממנה עולה השווי של החברה טיפס לטווח של 870 מיליון שקל - 1.09 מיליארד שקל, זאת לעומת שווי של 700 - 944 מיליון שקל כפי שפורסמם בחודש מאי האחרון. ההערכה הוזמנה ע"י המומחה מטעם בית המשפט אייל גבאי והוכנה ע"י משה חביב ושרון זאורבך, שותפים בחברת MNS.  

העלייה בשווי החברה מגיעה בעקבות העלייה בשווי החברות הבנות של אי.די.בי בבורסה, בשיעור של מאות אחוזים בשבועות האחרונים. עם זאת נראה כי עיתוי פרסום העבודה ימים ספורים לפני הגשת הצעות המחיר המעודכנות לרכישת אי.די.בי אינו מקרי.

 

MNS מציינת, כי מימוש מניות כלל ביטוח במחיר המימוש של 4.6 מיליארד שקל - השווי במו"מ מול הקבוצה הסינית שמנהלת מו"מ לרכישה, יביא את שווי אי.די.בי לרמות של 1 - 1.2 מיליארד שקל.

 

 

אייל גבאי אייל גבאי צילום: עמית שעל
"ממעקב אחרי הנעשה בשוק המניות בחודשים האחרונים, אנו רואים כי הפערים בין הערכת השווי למחירי המניות של החברות בקבוצת אי.די.בי נסגרים אט אט, זאת כאינדיקציה חיובית לאמון שהשוק נותן בהערכת השווי האוביקטיבית שנערכה עבור בית המשפט", מציינים ב- MNS. "אינדקציה נוספת לאמון נלמדת מהמחירים המוצעים כיום לרכישת אי.די.בי אשר אף הם מצויים מצויים בטווח המחירים המקורי", הוסיפו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x