$
בורסת ת"א

אבוג'ן קופצת ב-5%: הרחיבה שיתוף הפעולה עם מונסנטו עד 2016

מדובר בהסכם שנחתם לראשונה ב-2008 המתמקד בזיהוי גנים של זרעים המשפיעים על תכונות של יבול, עמידות לתנאי סביבה קשים וניצול דשנים בתירס, סויה, כותנה וקנולה

שי סלינס 10:1828.10.13

אבוג'ן, הפועלת לשיפור תכונות בצמחים באמצעות גנומיקה עבור תעשיית החקלאות העולמית, האריכה את שיתוף הפעולה שלה עם מונסנטו עד לאוגוסט 2016.

 

מדובר בהסכם שנחתם לראשונה ב-2008 והורחב לאחר מכן ב-2011, המתמקד בזיהוי גנים של זרעים המשפיעים על תכונות של יבול, עמידות לתנאי סביבה קשים וניצול דשנים בתירס, סויה, כותנה וקנולה.

 

עופר חביב עופר חביב צילום: אביגיל עוזי

 

עוד עולה מההסכם כי אבוג'ן תספק למונסנטו גנים פוטנציאלים הצפויים לשפר עמידות למחלת ה-Stalk Rot בתירס הנגרמת על-ידי זנים שונים של פטריות הפוזאריום. מונסנטו תקבל רישיון בלעדי לפיתוח ומיסחור של גנים אלו כחלק מתוכניות פיתוח התכונות שלה בתירס.

 

מה דעתך על מניית אבוג'ן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן התייחס להרחבת שיתוף הפעולה בין החברות ואמר: "אנו שמחים על החלטת מונסנטו להאריך ולהרחיב פעם נוספת את שיתוף הפעולה הנרחב והמצוין של החברות בתחומים של יבול ועמידות לתנאי סביבה קשים, בארבעת הגידולים החקלאים המרכזיים. התווספות תוכנית המחקר החדשה המתמקדת בעמידות לפטריות הפוזאריום הינה אינדיקציה נוספת לפעילות של אבוג'ן בתחום העקות הביוטיות, ולישימות הנרחבת של הפלטפורמה הטכנולוגית שלנו".

 

דויד פישהוף, מנהל פיתוח טכנולוגיות אסטרטגיות בחברת מונסנטו אמר: "חדשנות בחקלאות היא המפתח למענה על הביקוש העולמי הגדל. שיתוף פעולה זה, המתמקד בשילוב הטכנולוגיות של אבוג'ן לאיתור גנים יחד עם המומחיות שלנו בפיתוח תכונות, יוביל לפיתוח כלים חדשים שיעזרו לחקלאים להגדיל את היבולים שלהם עוד יותר".

 

יהונתן שוחט, אנליסט בבית ההשקעות הלמן אלדובי, התייחס להסכם של אבוג'ן וכתב: "החברה תהנה מאבני דרך גבוהות בגין התקדמויות יעדים ושיעור תמלוגים גבוה ממה שנקבע בהסכם המקורי. אבוג'ן אינה מציינת מהן אבני הדרך ומהו שיעור התמלוגים, אך כל שיפור ולא הקל ביותר באלו צריך להשפיע על שווי החברה לחיוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x