$
בורסת ת"א

פנסוניק מנהלת משא ומתן למכירת מפעל שבבעלותה לחברת טאואר הישראלית

העסקה, במידה שאכן תצא לפועל נרקמת על רקע קשיי נזילות של חברת פנסוניק היפנית אשר שמה נקשר לאחרונה בקונספירציית תיאום מחירים

ערן סוקול 20:0524.10.13
ענקית האלקטרוניקה היפנית פנסוניק, מנהלת משא ומתן למכירת מפעל שבבעלותה לחברת טאואר הישראלית, כך עולה מדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס.

העסקה, במידה שאכן תצא לפועל נרקמת על רקע קשיי נזילות של חברת פנסוניק היפנית.

 

שמה של פנסוניק נקשר לאחרונה בקונספירציית תיאום מחירים כאשר החברה וחברת הבת שלה, סאניו, הודו בהשתתפות בקונספירציית תיאום מחירים בתחומי סוללות הלפטופים וחלקי חילוף לרכב, ונקנסו ב-56.5 מליון דולר. ההרשעה התבצעה במסגרת תביעות פליליות שהתנהלו בבתי משפט במישיגן ובקליפורניה.

 

החברות הורשעו בהפרה של "חוק שרמן", שמאפשר להטיל על תאגידים קנס של עד 100 מיליון דולר, או כפול מהנזק שנגרם לצרכנים או מהרווח הלא חוקי שהופק באמצעות הקונספירציה.

 

פנאסוניק פנאסוניק צילום: בלומברג

 

חברת טאואר, יצרנית השבבים ממגדל העמק, תפרסם את תוצאותיה הכספיים ב-6 בנובמבר, החברה סיפקה באוגוסט תחזית הכנסות של 130-140 מיליון דולר לרבעון השלישי - צמיחה של 8% ביחס לרבעון השני, באמצע טווח התחזית המוקדמת של החברה.

 

ברבעון השני של השנה הרווח הנקי של טאואר - שבשליטת החברה לישראל (37.67%) הסתכם ב-18 מיליון דולר, לעומת 6 מיליון דולר ברבעון הקודם. את הרבעון השני סיימה טאואר עם הכנסות של 125 מיליון דולר - ירידה של 26% לעומת הרבעון המקביל ב-2012, על רקע ירידה בהזמנות ממיקרון. בה בעת, דובר בעלייה של 11% בהכנסות מול הרבעון הראשון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x