$
בורסת ת"א

אספן גרופ: ביקושים של 300 מיליון שקל במכרז המוסדי

החברה השלימה את השלב המוסדי להנפקת אג"ח מסדרה ה' בתשואה אפקטיבית של 3.76% צמוד מדד; אהרון סמרה: "המשקיעים נותנים אמון רב בחברה"

ערן סוקול 19:4222.10.13
חברת אספן גרופ, בניהולו של אילן גיפמן, הודיעה היום (ג') כי השלימה את השלב המוסדי של הנפקת אג"ח מסדרה ה' עם ביקושים של כ-300 מיליון שקל, כמעט פי 2 מהסכום המקורי של כ-150 מיליון ע.נ אותו ביקשה לגייס, אשר לפי המחיר ליחידה של 115 אגורות שנקבע במכרז, עומד על כ-170 מיליון שקל.

השלב הציבורי של המכרז צפוי להתקיים ביום רביעי, אספן מבצעת את הגיוס באמצעות הרחבת סדרה ה' המדורגת A3 באופק יציב על ידי חברת הדירוג מידרוג. איגרות החוב צמודות למדד, מחיר האג"ח בשוק כיום עומד על 115.57 אגורות ליחידה ומגלם תשואה שנתית של 3.75% ברוטו.

מה דעתך על מניית אספן גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המחיר ליחידה של 115 אגורות, כפי שנקבע במכרז, משקף תשואה אפקטיבית של כ-3.76%. הסדרה עומדת לפירעון במהלך השנים 2016-2019, בארבעה תשלומים שנתיים שווים. המח"מ של האג"ח שאינן מובטחות בשעבוד כלשהו, עומד על 4.08 שנים.

 

את ההנפקה הובילה איפקס הנפקות, בניהולם של אהרון סמרה ואליאב בר-דוד וקונסורציום החתמים: מנורה חיתום, אקסלנס נשואה, ברק קפיטל, לאומי פרטנרס חיתום, לידר הנפקות, פועלים אי.בי.אי, דיסקונט חיתום, ענבר הנפקות ואיגוד חיתום.

 

אהרון סמרה אמר ל"כלכליסט" כי "הפילוח הגדול של המשקיעים שהזרימו ביקושים במכרז, ביניהם קרנות נאמנות, חברות ביטוח ולקוחות כשירים, הצביע על האמון הרב שהמשקיעים נותנים בחברה".

 

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן אילן גיפמן, מנכ"ל אספן צילום: עמית שעל

 

אספן גרופ סיימה את הרבעון השני של השנה עם הכנסות של כ-30 מיליון שקל גידול של 4.2% לעומת 28.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ועם רווח גולמי של 24.3 מיליון שקל, גידול של כ-3.6% לעומת רווח גולמי של 23.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

הרווח הנקי לרבעון עמד על כ-12 מיליון שקל, זאת לעומת רווח נקי של כ-4.6 מיליון שקל ברבעון המקביל, אולם עיקר הגידול ברווח נבע מהכנסה של כ-14 מיליון שקל שקיבלה החברה מחברת הביטוח בגין נזקי שריפה שהתרחשה באפריל.

 

אספן גרופ עוסקת ברכישה, השכרה וניהול נדל"ן מניב וכן בהקמה ורכישה של חוות סולאריות. החברה בעלת שווי שוק של כ-306 מיליון שקל, כ-29% ממניות החברה מוחזקות על ידי הציבור. במהלך 12 החודשים האחרונים זינקה מניית החברה כ-80%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x