$
בורסת ת"א

צרות בחלל: חיי הלוויין "עמוס 5" קוצרו ב-11 חודשים לפחות בשל תקלה

מדובר בתקלה המונעת הפעלה של חלק ממנועי הלוויין באמצעות ספק כח. IBI: "חדשות רעות לחברה - חשש לגבי יכולתו של הלוויין לשרוד בחלל עוד 14 שנה"

שי סלינס 11:0122.10.13

חברת חלל תקשורת שבשליטת שאול אלוביץ' (64.5%), דיווחה היום (ג') כי בלוויין התקשורת "עמוס 5" התגלתה תקלה שעלולה לקצר את חייו של הלוויין בכ-11 חודשים.

 

מדובר בתקלה המונעת הפעלה של חלק ממנועי הלוויין באמצעות ספק כח 2. התקלה מונעת למעשה מהספק לפקד על הפעלת שני מנועים נוספים.

 

עוד מציינים בחלל כי במידה ולא ניתן יהיה להפעיל מנועים נוספים באמצעות ספק כח זה, עלול להיגרם קיצור אורך חיים משמעותי יותר.

 

עמוס 5 עמוס 5

 

כמו כן קיימים מסלולי הפעלה חלופיים להפעלת המנועים אשר נבדקים על-ידי יצרן הלוויין. אולם, אם לאחר הבדיקה יתברר שאין מניעה להפעיל את המנועים הנ"ל במסלולים החלופיים כאמור, אזי לא יהיה קיצור באורך החיים של הלוויין בגין התקלה האמורה.

 

מה דעתך על מניית חלל תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"עמוס 5" מכסה את איזור אפריקה, אירופה והמזה"ת. מועד השיגור שלו היה בדצמבר 2011 והוא צפוי לסיים את פעילותו ב-2027. עמוס 5 משרת לקוחות כמו אורנג', פראנס טלקום ולקוחות מקומיים באפריקה.

 

"עמוס 5" הוא לוויין תקשורת שפיתח התאגיד הרוסי NPO PM. זו הפעם הראשונה בה חלל לא הזמינה את לוויין התקשורת מהתעשייה האוירית, שבנתה את לווייני עמוס 1, 2, 3, 4 ו- 6.

 

אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר ב- IBI בית השקעות: "מדובר בחדשות רעות לחברה. לוויין "עמוס 5" ידע, תקלות גם בעבר וכל הודעה שכזאת מעלה חששות לגבי יכולתו לשרוד בחלל עוד 14 שנה. בנוסף בעקבות התקלות הקודמות חברות הביטוח החריגו את מערכת ההנעה של הלוויין וכעת הכיסוי שלו הוא חלקי בלבד".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x