$
בורסת ת"א

לידיעת המנכ"ל איזי כהן : עובדי כלל ביטוח הונחו לפתוח בשביתה איטלקית

אתמול קיים ועד עובדי כלל אסיפת עובדים בהיכל נוקיה - על רקע הסכמות מול ההסתדרות שלא לפתוח בעיצומים עד ה-20 באוקטובר הונחו העובדים להאט את קצב עבודתם

רחלי בינדמן 09:2514.10.13

כ-400 עובדי כלל ביטוח עזבו אתמול את משרדי החברה בדרך מנחם בגין בת"א והתקבצו בהיכל נוקיה הסמוך על מנת לקיים אסיפת עובדים שיזם הועד בראשו עומד רון רז. באסיפה נכחו גם אופיר הרפז, יו"ר ועד עובדי חברת ויזה ואיתמר אביטן, סגן יו"ר ועד עובדי פלאפון. במקביל החליט ועד העובדים של כלל להורות לעובדים להאט את קצב העבודה כמחאה על אי נכונותה של ההנהלה לשפר את תנאי העסקתם במסגרת הסכם קיבוצי.

 

ועד עובדים יציג בכלל הוקם בינואר השנה לאחר ניסיונות להשיג את הרוב הדרוש להקימו במשך חודשים ארוכים שלא צלחו וברקע המאמצים של בעלי השליטה בכלל, תאגיד אי.די.בי, למכור את השליטה בחברה.

 

מדובר בועד העובדים היציג המוכר על ידי הסתדרות העובדים בקרב חברות הביטוח. מאז הוקם הועד מנסים עובדי כלל וההנהלה בראשות איזי כהן לגבש הסכם קיבוצי לעובדי החברה. אלא שהפערים בין הצדדים עמוקים מאד כאשר הוועד דורש תוספות שכר משמעותיות ובונוסים רטרואקטיבים לעובדים ואף מעריך את עלות ההסכם הקיבוצי לכלל ביטוח ב-400 מיליון שקל.

 

הפגנת עובדי כלל אתמול ביד אליהו בת"א הפגנת עובדי כלל אתמול ביד אליהו בת"א צילום: אוראל כהן

לפני חגי תשרי ועל רקע הגעה למבוי סתום במשא ומתן בין ההנהלה לועד, תכננו אנשי הועד לפתוח בעיצומים בחברת הביטוח שהיו צפויים לשתק את פעילות החברה. אלא שברגע האחרון הצליחה ההנהלה לגבש הסכמות עם אנשי ההסתדרות להקפאת המהלך עד ה-20 באוקטובר ובתנאי שהצדדים יקיימו משא ומתן אינטנסיבי לצורך גיבושו של ההסכם הקיבוצי.

 

אלא שועד העובדים טוען כי ההנהלה מתחמקת ממנו, כי ההצעות שהוגשו לועד "מגוחכות" וכי הפערים בין הצדדים גדולים מאד. משכך, ועל רקע הטענה של הועד כי ההנהלה הפרה את ההסכמות שגובשו עם ההסתדרות למשא ומתן, התקבלה אתמול החלטה על ידי אנשי הועד לפתוח בסוג של 'שביתה איטלקית' כאשר העובדים הונחו לעבוד "באיזי" - כלומר להאט את קצב העבודה.

 

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עוד נודע כי הועד שיגר מכתב לסוכני הביטוח עמם עובדת כלל והתנצל מראש כי בחודש הקרוב יתכנו שיבושים וכי הסוכנים לא יקבלו מכלל את השירותים שאליהם הם רגילים. עבור חברת ביטוח, שיבושים מצד העובדים עלולים לפגוע בשירות למאות אלפי חוסכים לפנסיה (כלל מחזיקה בקרן הפנסיה השלישית בגודלה בישראל) וכן בעוד מאות אלפי מבוטחים שזקוקים לשירותים בשלל תחומים בהם עוסקת כלל ביטוח.

 

בשבוע שעבר שיגר הועד מכתב לכלל העובדים בו נכתב "בשבוע שעבר נכנסנו רשמית לאחרי החגים. משום מה במישור אחד עוד לא הוחלף דיסק וטרם החליפו להילוך מתקדם יותר - המו"מ מולנו לקידום הסכם קיבוצי ושיפור תנאי העסקתנו".

 

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "הנהלת כלל ביטוח נמצאת בהדברות עם נציגות העובדים מתוך כוונה לסיים את התהליך בהקדם האפשרי ולשביעות רצון שני הצדדים".

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x