$
בורסת ת"א

אקסיום תרכוש את קניון הראל ב־300 מיליון שקל

ל"כלכליסט" נודע כי קרן ההשקעות תרכוש את הקניון שבמחלף הראל מידי מליסרון ובן־דוד. מליסרון מוכרת את הנכס במסגרת המיזוג עם בריטיש ישראל

גולן חזני 08:0613.10.13

קרן אקסיום חתמה בסוף השבוע על רכישת קניון הראל מידי מליסרון ומשפחת בן־דוד הירושלמית תמורת 300 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מליסרון, שבשליטת ליאורה עופר, מוכרת בעסקה 40% ממניות הקניון שבמחלף הראל בתחומה של מבשרת ציון, ואילו משפחת בן־דוד מוכרת את יתרת ה־60%. קרן ההשקעות אקסיום, שבבעלות דנה תדמור ואורי עצמון, פועלת כשלוש שנים ועוסקת ברכישת נדל"ן מניב בארץ ובחו"ל באמצעות משקיעים.

 

מליסרון תקבל 120 מיליון שקל ואילו בן־דוד 180 מיליון שקל. משפחת בן־דוד היא משפחת קבלנים ירושלמית שבבעלותה גם קניון "רב שפע", הפועל בשכונת סנהדריה בעיר ומיועד למגזר החרדי. מליסרון נדרשה למכור את קניון הראל כחלק מתנאי המיזוג שלה עם בריטיש ישראל ב־2011.

 

המשא ומתן התנהל לפי שווי של 320 מיליון שקל לקניון, אולם המחיר הופחת מעט ובשל כך התארך המשא ומתן. הקניון רשום בספרי מליסרון במחיר דומה למחיר שבו הוא נמכר. קניון הראל הוא קניון עירוני המושך קהל ממבשרת ציון, מוצא ועין כרם.

 

אורי עצמון ודנה תדמור אורי עצמון ודנה תדמור צילום: אוראל כהן

 

מציאת קונה לקניון הראל לא נחשבת פשוטה, היות שבימים אלה בונה רמי לוי מול הקניון מרכז מסחרי חדש שיכלול גם חנות של רשת המזון שבבעלותו, הנחשבת לעוגן מרכזי למשיכת לקוחות. את מליסרון ייצגו בעסקה עורכי הדין שלומי כהן, אתי איצקוביץ' ממשרד גורנצקי והיועץ המשפטי גיא כשר; את משפחת בן־דוד ייצגו עורכי הדין רפי שפירו ואברהם אברמן ממשרד אברמזון; ואת אקסיום ייצגו עורכי הדין רועי קנר, דפנה פוקס ואברהם ברנזון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x