שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כת"ש דוחה האסיפה: חוששת כי הצעת המחיקה תידחה

כלל תעשיות שבשליטת לן בלווטניק מנסה לשכנע את קרנות הפנסיה הותיקות עמיתים וחברת הביטוח הראל לתמוך בהצעה למחיקתה מהבורסה - השתיים תכננו לאמץ את המלצת אנטרופי ולהתנגד להצעה

רחלי בינדמן 11:5801.10.13

כלל תעשיות שבשליטת לן בלווטניק וניהולו של אבי פישר דוחה ברגע האחרון את ההצבעה של בעלי המניות לאישור מחיקתה מן המסחר. זאת לאחר שמבדיקה שביצעה החברה בקרב הגופים המוסדיים המחזיקים במניה עולה שאין בידיה את הרוב הדרוש כדי לאשר את המחיקה.

 

מכיוון שמדובר בעסקת בעלי עניין נדרש אישור של רוב בעלי מניות המיעוט בחברה. לשם כך זקוקה כלל תעשיות לאישור הגופים הפנסיונים לצורך המחיקה.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", עיקר ההחזקות של הגופים המוסדיים הן של אלטשולר שחם, כלל, מנורה, מגדל ומיטב דש - שתומכים במחיקה. עם זאת, חברת הייעוץ אנטרופי, המספקת המלצות לגופים המוסדיים, המליצה להתנגד למחיקה במחיר המוצע. חלק מהגופים המוסדיים בחרו להצביע בהתאם להמלצותיה - המתנגדים המשמעותיים לעסקה הם חברת הביטוח הראל וקרנות הפנסיה הותיקות עמיתים.

 

החברה פועלת לשכנוע המתנגדות, מכיוון שמבדיקה שבוצעה מתברר כי ההחזקות של אלטשולר, כלל, מנורה, מגדל לא מספיקות כדי להגיע לרוב שיאשר את העסקה. על פי הבדיקה, החברה זקוקה לקול של לפחות אחד משני הגופים המתנגדים האמורים. 

 

אם ניסיונות השכנוע לא יצליחו יאלץ בלווטניק לשפר את הצעתו או לחלופין לסגרת מהעסקה.

 

אבי פישר יו"ר ומנכ"ל כלל תעשיות אבי פישר יו"ר ומנכ"ל כלל תעשיות

כלל תעשיות תקפה במכתב חריף את אנטרופי בעקבות המלצתה להתנגד למחיקה וטענה כי היא מגנה על מעלימי מס. בפנייה של אנטרופי, שנשלחה ב־28 באוגוסט, נכתב: "מבדיקה שערכנו עולה כי לא מעט תושבי חוץ מעדיפים להישאר בעילום שם ואף שלא להיחשף בתהליך קבלת הדיווידנד משיקולי מס".

 

על ציטוט זה טוענת כלל תעשיות במכתבה, "כנראה שאנטרופי סבורה שיש להגן על בעלי מניות שהם מעלימי מס במקום מושבם. בשיחות שהיו לנו עמכם מסרתם לנו כי בעלי מניות התקשרו אליכם והסבירו כי העובדה שבחרו להסתיר את זהותם נובעת מרצונם להעלים מס". עוד שואלים בכלל תעשיות מי הם בעלי המניות שהתקשרו לאנטרופי ודיווחו לה כי הם מעלימי מס, ומדוע הם התקשרו לאנטרופי, שהיא חברה לייעוץ לגופים מוסדיים ולא למשקיעים פרטיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x