$
בורסת ת"א

מזור רובוטיקה צללה ב-8%: רוצה לגייס עד 46 מיליון דולר

מאז שנרשמה למסחר בוול סטריט במאי האחרון, מניית החברה העוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מכשירים רפואיים, זינקה בכ-60%

ניר צליק 15:3122.09.13

מזור רובוטיקה, המייצרת רובוטים לניתוחי עמוד שדרה, הגישה תשקיף לרשות ניירות ערך האמריקאית לגיוס של עד 46 מיליון דולר. בעקבות זאת, איבדה מניית החברה כ-8% במסחר בתל אביב. מטרת הגיוס היא להרחיב את מאמצי השיווק של החברה בארצות הברית.

 

בחודש מאי האחרון רשמה מזור למסחר בוול סטריט תעודות פיקדון מסוג ADR שלמעשה איפשרו למשקיעים האמריקאיים להתחיל להשקיע בחברה, כאשר מהלך הגיוס הנוכחי בארצות הברית הוא המשך ישיר של מהלך הרישום הראשוני. ככל הנראה, מזור לא היתה מצליחה לגייס בשוק ההון המקומי מזומנים בהיקף כה גדול.

 

מכשיר של מזור רובוטיקה מכשיר של מזור רובוטיקה

 

מאז שנרשמה למסחר בארצות הברית הוסיפה מניית מזור כ-60% לערכה ושווי החברה האמיר למעל למיליארד שקל. מדובר בשווי גבוה למדי לחברה שהכנסותיה ברבעון השני הסתכמו ב-6.2 מיליון דולר בלבד לעומת 2.9 מיליון דולר ברבעון המקביל, ורשמה הפסד של 4.4 מיליון דולר לעומת הפסד של 1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. קופת המזומנים של מזור הכילה נכון לסוף הרבעון השני 18.3 מיליון דולר כאשר החברה השתמשה במאה אלף דולר לפעילותה השוטפת ברבעון זה.

 

הגיוס הנוכחי למעשה נועד להעמיק את החדירה של מזור רובוטיקה לארצות הברית. מזור נוסדה ב-2001 והיא עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מכשירים רפואיים לתמיכה בפרוצדורות כירורגיות בתחום האורטופדיה והנוירוכירורגיה. מוצר הדגל של החברה הוא מערכת ה-Renaissance שהחליפה את מערכת ה-SpineAssist, רובוט המסייע לניתוחי גב, המאושר רגולטורית באירופה ובארה"ב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x