$
בורסת ת"א

שמן: גבי אשכנזי ויוסי לוי לא מימשו את האופציות שניתנו להם לרכישת מניות

הסיבה: חוות דעת משפטית שקיבלו לפיה הם חשופים למידע פנים שעלול להשפיע על החלטתם; במקביל השיגה החברה את המימון הנדרש למבחני הפקה ב"ים 3"

מיקי גרינפלד 13:3622.09.13

יו"ר שמן, גבי אשכנזי, ומנכ"ל החברה, יוסי לוי, לא מימשו את האופציות שלהם לרכוש את מניות החברה וזאת למרות שהן היו בתוך הכסף.

 

מדובר ב-605 אלף אופציות מסדרה 4 שניתנו לאשכנזי וללוי ביולי האחרון כשמחיר המימוש שלהן עמד על שקל אחד - נמוך ממחיר המניה היום בשוק.

 

משמן נמסר כי "אשכנזי ולוי לא מימשו את אופציה 4 בעקבות חוות דעת משפטית חד משמעית לפיה הם חשופים למידע פנים שעלול להשפיע על החלטתם בביצוע רכישה זו. אין בהחלטה זו משום מסר כלשהוא למשקיעים למעט ההנחיה המשפטית. יו"ר החברה והמנכ"ל פועלים וימשיכו לפעול לאור עצה משפטית ובהתאם לכללי הרשות לניירות ערך", כך לפי שמן.

 

במקביל, שמןשבשליטת ג'קי בן זקן, אברהם ננקשווילי ומנופים פיננסיים, השיגה את המימון הנדרש למבחני ההפקה בקידוח ים 3. זאת באמצעות הקצאת מניות חסומות לגופים מוסדיים תמורת 23 מיליון שקל. החברה דיווחה על ההקצאה הפרטית, שנעשתה לגופים שונים ובהסכמים נפרדים שאינם תלויים זה בזה.

 

ההקצאה נעשתה על פי שווי מנייה של 92.31 אגורות, כששער הבסיס עומד הבוקר על 108.6. שיעור ההקצאה עומד על 4.87% מהון מהון המניות הרגילות של החברה, ולאחר מימושה ובדילול מלא עומד שיעור המניות שהועבר בהסכם על 4.06% מההון המונפק של החברה.

 

לפני שבוע דיווחה שמן כי היא נדרשת להשקעה של 6 מיליון דולר לצורך השלמת סכום המימון של מבחני ההפקה בקידוח ים 3. על פי הדיווח, עלות מבחני ההפקה בקידוח עומדת על 24.4 מיליון דולר, וחלקה של החברה בעלות הנדרשת מסתכם ב-19.9מיליון דולר. החברה ציינה בדיווח כי היא צופה שתשיג את המימון הנדרש "באמצעות הקצאות פרטיות ו/או באמצעות מכירת זכויות ברישיון בשיעור מצטבר שלא יעלה 5%".

 

כאמור לעיל, ההסכמים עליהם מדווחת הבוקר החברה מספקים לה את הסכום הנדרשת למימון מבחני ההפקה. השלמת ההסכמים כפופה לתנאים מתלים, ובהם אישורם

על ידי דירקטוריון החברה וקבלת אישור הבורסה.

 

גבי אשכנזי בקידוח ים 3 גבי אשכנזי בקידוח ים 3 צילום: שי סלינס

 

שמן דיווחה בתחילת החודש על הכניסה למבחני הפקה בים 3. שמן הודיעה כי הסיבה לביצוע מבחני ההפקה היא ניתוח ממצאי פעולות הקידוח שבוצעו שם בחודשים האחרונים, מהם עולה שבמקום נמצאו "סימני נפט באיכות גבוהה" שמצביעים על קיומה של שכבת פטרוליום בעובי 68 מטר. הממצאים התגלו לאחר שהקידוח הגיע לעומק הסופי שלו שהוא 5,700 מטר.

 

ההודעה של שמן על מציאה לכאורה של מאגר נפט הגיעה לאחר שבסוף אוגוסט דיווחה החברה על מציאת מאגר גז של גז טבעי, קונדסנט ונפט בשכבה שעובייה 90 מטר (ברוטו).

 

האחזקות במאגר מתחלקות בין שמן (77.7%), זרח (7.5%), וצמיחה (4.8%), היו"ר הוא גבי אשכנזי והמנכ"ל יוסי לוי. המפעיל בקידוח היא חברת Caspian Drilling Company Limited - כ-10%. קידוח "ים 3" ממוקם 16 ק"מ מערבית לחופי פלמחים. שמן אינה מפרטת את רוחב המאגר אולם על פי ההערכות בענף האנרגיה הוא עשוי לנוע בין 18 ל-30 ק"מ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x