$
בורסת ת"א

בבילון גונזת לעת עתה את חלום ההנפקה בוול סטריט

על רקע ירידת שווי השוק של יצרנית תוכנת התרגום, החליטה החברה לפנות למיזוג עם איירון סורס ולא להנפקה

ניר צליק 08:0122.09.13

בבילון, יצרנית תוכנת התרגום הישראלית, גנזה בינתיים את חלום ההנפקה בוול סטריט. ביום שישי האחרון משכה החברה את תשקיף המדף שהוגש לרשות ניירות ערך האמריקאית, על רקע בחינת אפשרויות אסטרטגיות אחרות.

 

בבילון הודיעה לפני כחודש כי היא בוחנת מיזוג עם איירון סורס, כך שייתכן שקודם החברה תבחר לבצע את המיזוג ורק בהמשך, אם בכלל, היא תפנה להנפקה בוול סטריט. בבילון לא עדכנה את התשקיף הנוכחי במשך כמה רבעונים, כך שאם היא תרצה לבצע הנפקה בעתיד, היא תאלץ לכתוב תשקיף מחדש שיכיל את תוצאותיה ברבעונים האחרונים.

 

בבילון שאפה לבצע הנפקה בוול סטריט לפי שווי הגבוה ממיליארד דולר, אולם החשש מעתיד החברה, על רקע השינויים שעשתה גוגל בהסכמים עמה, הוביל להצטמקות שווייה בשוק ההון הישראלי. כיום בבילון נסחרת לפי שווי של 1.4 מיליארד שקל בלבד לעומת שווי של כ־2 מיליארד שקל בשיאה.

 

אלון כרמלי מנכ"ל בבילון אלון כרמלי מנכ"ל בבילון

בעקבות הצטמקות זו, בחנה החברה כמה אפשרויות, בהן מחיקתה מהמסחר (קרן ריד המחזיקה במניות החברה ביקשה ממנה לבחון אופציה זו), אולם בסופו של דבר החליטה בבילון לפעול למיזוג עם איירון סורס, המספקת תוכנה לניהול התקנות לאתרים ברחבי העולם.

מה דעתך על מניית אברא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

איירון סורס מנהלת התקנת אתרים ומציעה למשתמש הביתי תוכנות נוספות במהלך ההתקנות. אם המשתמש בוחר להתקין את התוכנות הנוספות, היא מקבלת תשלום. המיזוג מתגבש כשברקע מיזוגים נוספים בענף, בהם המיזוג בין פריון הישראלית, המספקת כרטיסי ברכה אלקטרוניים, תוכנת דואר ותוספים למסנג'ר, לבין קונדואיט, יצרנית סרגלי הכלים הישראלית, לפי שווי של כ־800 מיליון דולר לחברה הממוזגת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x