שווקי חו"ל

מיקרוסופט הכריזה על תוכנית לרכישה חוזרת של מניות ב-40 מיליארד דולר

בנוסף הכריזה החברה, בניהולו של סטיב באלמר, כי תחלק דיבידנד של 28 סנט למניה - עלייה של 22% בהשוואה לדיבידנד שחולק ברבעון הקודם

שי סלינס 16:0417.09.13
ווינדוס של מיקרוסופט ווינדוס של מיקרוסופט צילום: ניצן סדן

 

ענקית התוכנה מיקרוסופט בניהולו של סטיב באלמר הודיעה היום (ג') על שני מהלכים דרמטיים הקשורים לבעלי המניות של החברה.

 

החברה הודיעה כי תבצע מהלך של רכישה חוזרת של מניות בהיקף של 40 מיליארד דולר בנוסף לכך שתעלה את תשלום הדיבידנד הרבעוני ל-28 סנט למניה - זינוק של 22% בהשוואה לדיבידנד ששולם ברבעון הקודם. בסך הכל מדובר בדיבידנד בסכום של 2.33 מיליארד דולר. הציפיות בשוק עמדו על דיבידנד רבעוני של 25 סנט למניה.

 

מיקרוסופט נסחרת היום בוול סטריט לפי שווי שוק של 273 מיליארד דולר. בחודש האחרון עלתה המניה ב-3.1% ומתחילת השנה רשמה תשואה של מעל ל-22%.

 

מיקרוסופט הודיעה בשבוע שעבר שתרכוש את רוב חטיבת המכשירים והשירותים של נוקיה ב־5 מיליארד דולר. החברה תשלם 2.2 מיליארד נוספים עבור הזכות לשימוש בתיק הפטנטים של יצרנית הסלולר הוותיקה. העסקה תושלם ברבעון הראשון של 2014 ותתבצע כולה במזומן.

 

 לפני כחודש הודיעה מיקרוסופט, כי באלמר, יפרוש מתפקידו בתוך 12 חודשים. דירקטוריון מיקרוסופט מינה ועדה מיוחדת, בה חבר גם מייסד ויו"ר החברה ביל גייטס, על מנת לנהל את תהליך איתור המנכ"ל החדש. “יש לנו מזל שסטיב יישאר בתפקידו עד שהמנכ"ל החדש יתחיל לפעול", אמר גייטס. “בתור חבר בוועדת תכנון הירושה, אני מתכוון לעבוד בצמוד לחברי הדיקטוריון על מנת למצוא מנכ"ל חדש ונהדר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x