$
בורסת ת"א

שמן מחפשת משקיע למימון מבחני ההפקה בקידוח ים 3

לחברה חסרים 6 מיליון דולר להשלמת מימון המהלך, שעלותו הכוללת עומדת על 24.2 מיליון דולר; שמן: "החברה תשיג את המימון באמצעות הקצאות פרטיות או באמצעות מכירת זכויות ברישיון"

מיקי גרינפלד וליאור גוטמן 09:0817.09.13

חברת שמן, שבשליטת ג'קי בן זקן, אברהם ננקשווילי ומנופים פיננסיים, דיווחה היום (ג') כי היא נדרשת להשקעה של 6 מיליון דולר לצורך מימון מבחני ההפקה בקידוח ים 3.

 

על פי הדיווח, עלות מבחני ההפקה בקידוח עומדת על 24.4 מיליון דולר, וחלקה של החברה בעלות הנדרשת מסתכם ב-19.9מיליון דולר. שמן מוסיפה כי האמצעים הכספיים שברשותה אינם מספיקים למימון מלוא חלקה של החברה בתקציב מבחני ההפקה, וכי היא נדרשת להשלמת הסכום בהיקף האמור.

 

החברה מציינת כי היא צופה שתשיג את המימון הנדרש "באמצעות הקצאות פרטיות ו/או באמצעות מכירת זכויות ברישיון בשיעור מצטבר שלא יעלה 5%". שמן תידרש להשיג את המימון בטווח המיידי ובלחץ זמנים, שכן היא נדרשת להשלים את מבחני ההפקה עד סוף אוקטובר - במועד זה צפויה האסדה הפועלת בקידוח לעבור ללקוח אחר באירופה.

 

לפני 10 ימים דיווחה שמן על הכניסה למבחני הפקה בים 3. שמן הודיעה כי הסיבה לביצוע מבחני ההפקה היא ניתוח ממצאי פעולות הקידוח שבוצעו שם בחודשים האחרונים, מהם עולה שבמקום נמצאו "סימני נפט באיכות גבוהה" שמצביעים על קיומה של שכבת פטרוליום בעובי 68 מטר. הממצאים התגלו לאחר שהקידוח הגיע לעומק הסופי שלו שהוא 5,700 מטר.

 

מימין: יוסי לוי וגבי אשכנזי מימין: יוסי לוי וגבי אשכנזי צילום: שי סלינס

 

ההודעה של שמן על מציאה לכאורה של מאגר נפט הגיעה לאחר שבסוף אוגוסט דיווחה החברה על מציאת מאגר גז של גז טבעי, קונדסנט ונפט בשכבה שעובייה 90 מטר (ברוטו).

 

האחזקות במאגר מתחלקות בין שמן (77.7%), זרח (7.5%), וצמיחה (4.8%), היו"ר הוא גבי אשכנזי והמנכ"ל יוסי לוי. המפעיל בקידוח היא חברת Caspian Drilling Company Limited - כ-10%. קידוח "ים 3" ממוקם 16 ק"מ מערבית לחופי פלמחים. שמן אינה מפרטת את רוחב המאגר אולם על פי ההערכות בענף האנרגיה הוא עשוי לנוע בין 18 ל-30 ק"מ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x