$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

המיזוג בין פריון לחטיבת הסרגלים של קונדואיט יוצא לדרך

בעלי המניות של קונדואיט יחזיקו ב-81% מהחברה הממוזגת, ואלה של פריון - ב-19%. מנכ"ל קונדואיט, רונן שילה: "זהו ארוע גדול עבור החברה שלנו, ומקרה מובהק בו אחד ועוד אחד יכולים להיות שווים לשלוש"

אסף גלעד 12:2116.09.13

המיזוג בין חטיבת סרגלי הכלים של קונדואיט לבין חברת פריון יוצא לדרך. פריון תנפיק לקונדואיט 57-60 מיליון מניות, ולאחר סגירת העסקה יהיו 81% ממניות החברה הממוזגת בידי בעלי המניות של קונדואיט, וה- 19% הנותרים בידי בעלי המניות של פריון.  

אפשר להסיק כי שווי החברה הממוזגת יהיה 836 מיליון דולר, בהנחה ובעלי המניות של פריון יקבלו 19% ממניות החברה הממוזגת. השמועות על המיזוג הצפוי מחודש יולי לא שינו באופן מיוחד את מחיר המניה של פריון, שנסחר בחודשים האחרונים סביב ממוצע של 13 דולר למניה.

 

החברה הממוזגת מייצרת הכנסות בהיקף של 367 מיליון דולר, ו- EBITDA של 109 מיליון דולר במהלך שנת הכספים שהסתיימה בסוף יוני 2013, עם מאגר לקוחות שכולל 250 אלף אתרי תוכן ושותפים מסחריים.

 

בכך תתפצל חטיבת סרגלי הכלים של קונדואיט מחטיבת המוצרים החדשניים בה. בעוד חטיבת הסרגלים מעוניינת להרחיב את היצע המוצרים שלה בתחום סרגלי הכלים, המנכ"ל שלה, רונן שילה, מעוניין להתמקד בפעילות הסטארט אפ של קונדואיט - שהיא חטיבת המובייל.

 

ג'וזף מנדלבאום ג'וזף מנדלבאום

 

לקונדואיט הסכם בן מאות מיליוני דולרים עם בינג אך מנהליה הגיעו לעייפות החומר ורוצים לממש את אחזקותיהם בחברה ולמסור את פעילות הסרגלים לחברה אחרת. החברה הודיעה כבר ביולי האחרון לעובדיה במסמך פנימי כי היא

מתכוונת להתפצל לשתי חברות: האחת תרכז את פעילות סרגלי הכלים למחשבים אישיים המשווקת לספקיות תוכן, פעילות הנחשבת למכונת המזומנים של החברה ומנוהלת כיום בידי ג'וש וויין.

 

"לא יכולנו להיות מרוצים יותר מהשילוב הזה בין שתי החברות", אומר מנכ"ל קונדואיט רונן שילה. "פריון משגשגת, היא חברה ציבורית שנושאת ערכי יזמות והגינות שמשותפים לכולנו. אני מכיר את ג'וזף מנדלבאום זמן רב ולא יכול לחשוב על שותף טוב יותר".

 

מנדלבאום, מנכ"ל פריון: "זהו ארוע גדול עבור החברה שלנו, ומקרה מובהק לכך שאחד ועוד אחד יכולים להיות שווים לשלוש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x