$
בורסת ת"א

תשובה החזיר 5 רישיונות גז למדינה, וקיבל ארכה על 4 רישיונות אחרים

השותפות, דלק קידוחים ואבנר הודיעו, כי הן בוחנות הגשת ערעור על החלטת הממונה שלא להאריך את תוקף רשיונות החיפוש. עוד הוחלט להאריך את רישיון "ישי" בשליטת בני שטיינמץ וטדי שגיא, בו לא נמצאו סימני גז משמעותיים

ליאור גוטמן 10:1908.09.13
חברות דלק קידוחים ואבנר הודיעו הבוקר (א') על הארכת תוקף רישיונן של ארבע רישיונות לחיפושי גז ונפט. ההודעה מאששת את פרסומי משרד האנרגיה מיום שלישי האחרון, לפיהן חברות דלק קידוחים ואבנר, שבשליטת יצחק תשובה, החזירו למדינה 5 רישיונות לחיפושי גז ונפט (רות A, רות B, אלון F אלון B ורישיון ערן, שם שותפה גם חברת רציו).

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" כבר לפני כחצי שנה דרש משרד האנרגיה מדלק ונובל אנרג'י להחזיר לו חלק מרישיונות אלון ורות כיוון שהחברות שהחזיקו בהן לא התקדמו בפעולות חיפושי הגז והנפט.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

 

למרות שהמדינה קיבלה לידיה 5 רישיונות חיפוש, השותפות הודיעה שהיא "בוחנות, יחד עם שותפיה לכל אחד מהרשיונות הנ"ל, את האפשרויות המשפטיות העומדות בפניה למימוש זכויותיה בקשר לרשיונות, כולם או חלק מהם, לרבות הגשת ערעור על החלטת/ות הממונה שלא להאריך את תוקפם". הסיבה: חלק מהרישיונות שחזרו לידי המדינה גובלים במאגרי גז מוכחים (כגון לוויתן) מה שעלול להצביע על כך שגם בשטחים שלא נקדחו עשויים להימצא מאגרי גז.

 

לעומתם הרישיונות שחזרו לידי המדינה, הממונה על הנפט האריך את תוקף עבודות הפיתוח לארבעה רישיונות אחרים - אלון A, אלון C , אלון D, רות C. אלו נשארו בידי השותפות וזכו להארכת תוקף העבודות למשך 12 חודשים, כך שבמקום שהם יחזרו לידי המדינה בספטמבר 2013 החברות השותפות יכולות לנצל את השנה הבאה כדי להרחיב את חיפושי הגז ונפט. עוד הוחלט להאריך את רישיון "ישי" בשליטת בני שטיינמץ וטדי שגיא, שם לא נמצאו סימני גז משמעותיים. יצוין שבחלק מהרישינוות דווח בעבר על מציאת מאגרי גז - מאגר "תנין" ברישיון אלון A ומאגר "כריש" ברישיון אלון C.

 

האחזקות ברישיונות אלון ורות מתחלקות בין נובל אנרג'י (47%) לדלק אנרגיה (53%, באמצעות דלק קידוחים ואבנר). האחזקות ברישיון ערן מתחלק בין נובל אנרג'י (39.66%) דלק אנרגיה (45.34%, באמצעות דלק קידוחים ואבנר), ורציו (15%)

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x