$
שווקי חו"ל

עליות בבורסות אסיה: ניקיי זינק ב-3% על רקע היחלשות הין

המטבע היפני מתקרב לסף של 100 ין לדולר, רמתו החלשה ביותר מאז חודש יולי; הבנק האוסטרלי הותיר את הריבית בשיעור של 2.5%

סוכנויות הידיעות 12:5803.09.13

המסחר בבורסות אסיה ננעל היום (ג') בעליות, בהובלת הבורסה של טוקיו, המסתייעת בין החלש.

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

 

נתוני הייצור החיוביים מגוש היורו, שרשמו עלייה ל-51.4 נקודות (בין השאר בזכות שיפור בגרמניה ובאיטליה), בצירוף לנתוני ייצור חיוביים שפורסמו אתמול בלילה בסין, תמכו בפתיחה חיובית של אסיה, ובהמשך להתחזקות העליות.

 

הבורסה של יפן רושמת עליות חדות בזכות המשך מגמת ההחלשות של הין היפני מול הדולר. בפתחית המסחר עמד הדולר על 99.33 ין יפני, ומשם המשיכה העלייה עד ל-9.52 ין מאוחר יותר הבוקר. מגמה זו הזניקה את ניקיי, בעיקר בזכות היצואניות הגדולות, ובהן טויוטה והונדה שעלו ב-2% ויותר. חציית סף ה-100 ין תעמיד אותו ברמתו החלשה ביותר מאז חודש יולי.  

 

עוד במרכז החדשות היום:

באוסטרליה החליט הבנק המרכזי על הותרת הריבית בשיעור של 2.5%, בהתאם לציפיות.

 

ממשלת יפן הודיעה על אסטרטגיה חדשה להתמודדות עם המים הרדיואקטיביים הדולפים מהכור הגרעיני בפוקושימה שנסגר בעקבות אסון הצונאמי. ראש הממשלה שינזו אבה פירט במסיבת עיתונאים מיוחדת את תוכניתה של הממשלה, ואמר כי המימון לתוכנית יהיה כולו ממשלתי. מסיבת העתונאים באה חודש לאחר הודעת הממשלה כי היא לוקחת אחריות על הטיפול בכור, שטופל עד כה בעיקר על ידי בעלת הכור טוקיו אלקטריק, כשרק הפיקוח היה ממשלתי.  

 

בורסות אסיה בורסות אסיה צילום: בלומברג

 

הבוקר עובר המוקד לחברות המחשבים והסלולאר, לאחר פרסום הודעת מיקרוסופט על רכישת רוב חטיבת המכשירים והשירותים של נוקיה בחמישה מיליארד דולר. החברה תשלם 2.2 מיליארד נוספים בעבור זכות לשימוש בתיק הפטנטים של יצרנית הסלולר הוותיקה. העסקה תושלם ברבעון הראשון של 2014 ותתבצע כולה במזומן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x