שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עסקת כלל ביטוח: הרוכשת העבירה 7.7 מיליון דולר נוספים לנאמנות

סכום זה מצטרף ל-20 מיליון דולר אשר הופקדו על ידי הקבוצה הסינית בנאמנות במועד חתימת הסכם המכר

מיקי גרינפלד 08:4101.09.13

התקדמות נוספת במגעים לרכישת כלל ביטוח: הקבוצה הסינית העבירה ביום שישי האחרון 7.7 מיליון דולר נוספים לסכום הנאמנות.

 

סכום זה מצטרף ל-20 מיליון דולר אשר הופקדו על ידי הקבוצה הסינית בנאמנות במועד חתימת הסכם המכר ב-20 באוגוסט 2013, והוא משלים לכ-100 מיליון שקל את הסך הכולל שהעמידה הקבוצה הסינית להבטחת התחייבויותיה ולתשלום פיצויים במקרים של אי עמידה בתנאי ההסכם.

 

ב-20 באוגוסט דיווחה אי.די.בי פתוח על חתימת הסכם עם קבוצת משקיעים מהונג קוג תחת חברת Ltd. JT Capital Management למכירת 32% מכלל ביטוח. העסקה צפויה להיות לפי שווי חברה של 4.6 מיליארד שקל, בתמורה ל-1.472 מיליארד שקל.

 

מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן צילם: אוראל כהן

 

במועד זה הפקידה הקבוצה הסינית בנאמנות אצל משרד מיתר, ליקוורניק, גבע ושות' סכום של 20 מיליון דולר בנאמנות להבטחת העסקה. על פי ההסכם, סכום של 7.7 מיליון דולר נוספים היה אמור להיות מועבר לאותה נאמנות בהמשך, לאחר אישור העסקה על ידי בית המשפט. לפני כשבוע, ב-26 באוגוסט, אישר השופט איתן אורנשטיין את המשך המגעים להשלמת העסקה. השופט ביקש מהחברה להמשיך לעדכן אותו בהמשך ההתפתחויות.

 

בדיון מה-26 באוגוסט ביקש השופט מהמפקח על הביטוח עודד שריג, המשקיף חגי אולמן ונציגי החברה להגיע להסכמות בדבר דרישתו של שריג למינוי נאמן. לאחר הדיון הגיעו הצדדים להסכמה על מינויו של משה טרי, במגבלה אחת - נוחי דנקנר ינהל את המהלך של מכירת החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x