שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הצעת רכש כפויה של תשובה למניות דלק אנרגיה נפלה

לתשובה יש 100 מיליון שקל להתנחם בהם, אולם עדיין חסרה לו היענות של 0.36% מבעלי המניות

ערן סוקול 18:5328.08.13
קבוצת דלק של תשובה, הודיעה היום (ד') כי הצעת הרכש שהגישה במטרה למחוק את מניות דלק אנרגיה מהמסחר ולהפכה לחברה פרטית, נדחתה על ידי בעלי המניות.    

 

על מנת שהצעת הרכש תתקבל נדרש שיעור היענות של 95% מבעלי המניות של דלק אנרגיה, כאשר 86.67% ממניות החברה מוחזקות על ידי קבוצת דלק, כך שלצורך אישור הצעת הרכש נדרשה הודעת קיבול של כ-8.33% מבעלי המניות בלבד.

 

בפועל נענו 7.97% מבעלי המניות, כלומר היה צורך בהיענות של עוד 0.36% מבעלי המניות בכדי לאפשר לתשובה לבצע מכירה כפויה.

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
86% 0% 14%

 

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה פרסמה בסוף השבוע תיקון להצעת הרכש לרכישת מניות דלק אנרגיה מהציבור. הקבוצה הציעה עוד כ-73 מיליון שקל כתוספת לתשלום לעומת ההצעה המקורית, מחציתה במזומן ומחצית נוספת ביחידות השתתפות.

 

בהצעה המתוקנת הציעה קבוצת דלק לשלם בעבור כל מניה של דלק אנרגיה 121 שקל במזומן, 344 יחידות של אבנר, 48 יחידות של דלק קידוחים בתוספת למניה אחת בחברת תמלוג העל שתירשם למסחר.

 

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק צילום: נימרוד גליקמן

 

לפי ההצעה המקורית שפורסמה ב-5 באוגוסט, התמורה עבור כל מניה של דלק אנרגיה עמדה על 71.2 שקל מזומן, 324 יחידות של אבנר, 48 יחידות של דלק קידוחים בתוספת למניה אחת בחברת תמלוגי על שתירשם למסחר.

 

בנוסף התחייבה קבוצת דלק במסגרת ההצעה כי תפעל לאמץ מדיניות חלוקת דיבידנד בחברת תמלוגי העל, לפיה יחולקו מדי שנה 90% מהרווחים הראויים לחלוקה. כמו כן, הודיעה קבוצת דלק כי לא תיזום כל פעולה שתוביל למחיקת מניות חברת תמלוגי העל מהמסחר במשך תקופה של 3 שנים מיום רישומה.

 

מוקדם יותר דיווחה קבוצת דלק  על תוצאותיה לרבעון השני של השנה עם רווח נקי של 505 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 40 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

הקבוצה דיווחה כי תחלק דיבידנד של 160 מיליון שקל לבעלי המניות, כאשר חלקו של בעל השליטה, תשובה, שמחזיק ב-62.73% מהון המניות יעמוד על כ-100 מיליון שקל.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x