$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דנקנר וגרנובסקי גייסו 500 מיליון שקל לערבות

העברת הסכום היא התנאי שהציב שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין, כדי שמתווה ההסדר שגיבשו דנקנר וגרנובסקי יישאר על הפרק, לקראת הדיון המכריע מחר

גולן חזני 16:0624.08.13
נוחי דנקנר ואלכסנדר גרנובסקי גייסו את 500 מיליון השקלים שאותם נדרשו להפקיד בקופת בית המשפט ובנאמנות אצל עו"ד ישראל שמעונוב, המייצג את גרנובסקי - כך העריכו גורמים בסביבת השניים לפני שעה קלה.

 

בתחילת השבוע קבע השופט איתן אורנשטיין כי אין לדחות את ההצעה של דנקנר וגרנובסקי על הסף, וכי "לא ניתן לשלול את ההיתכנות שהיא עשויה להשתכלל להצעה מחייבת שתיטיב עם הנושים - בכפוף להפקדת ערבויות שיבטיחו תשלום נזקים שעלולים להיגרם ככל שתינתן ארכה".

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: אוראל כהן

 

 

ערבויות אלה כוללות 430 מיליון שקל שאמורים להיות מופקדים בידי עו"ד ישראל שמעונוב ו-70 מיליון שקלים שאמורים להיות מופקדים בקופת בית המשפט.

 

לפי המתווה, אמור גרנובסקי להזרים באמצעות חברת אמבלייז 826 מיליון שקל לקופת אי.די.בי אחזקות, כש-600 מיליון שקל מהסכום יועברו לאי.די.בי פתוח ו־226 מיליון - לנושי אחזקות.

 

גרנובסקי, שהוא איש חב"ד כמו אלשטיין, מחזיק באמצעות זד.בי.איי בשליטה בבי.ג'י.איי, שאותה רכש ב־2012 מידי צביקה בארנבוים. בקופת בי.ג'י.איי נמצאים כ־200 מיליון שקל שבאמצעותם מתכוון גרנובסקי לרכוש את השליטה באמבלייז. בקופת המזומנים של אמבלייז שוכבים 145 מיליון דולר - ובאמצעותם אמורה להירכש השליטה באי.די.בי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x