$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות הצביעו בעד ההסדר עם אדוארדו אלשטיין

ל"כלכליסט" נודע כי מעל ל-80% מהמצביעים בכל סדרה הצביעו בעד ההצעה. המשמעות: בכפוף להחלטת בית המשפט ביום ראשון, אמורה השליטה בחברה לעבור לידי אלשטיין

גולן חזני 16:0722.08.13

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: אוראל כהן

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות הצביעו בעד ההסדר עם אדוארדו אלשטיין, כך נודע היום (ה') ל"כלכליסט".

 

מעל ל-80% מהמצביעים בכל סידרה תמכו בהצעה ובכפוף לאישור בית המשפט המחוזי ביום ראשון הקרוב, אמורה השליטה בחברה לעבור ליידי אלשטיין.

 

עם זאת, המצב עשוי להשתנות אם אלכסנדר גרנובסקי יפקיד 500 מיליון שקל לקופת בית המשפט ולנאמנות עד ליום ראשון. במקרה כזה עשוי השופט איתן אורנשטיין להחליט על הצבעה חוזרת לגבי שני המתווים.

 

ההצעה גובשה בידי הנאמנים וזכתה לשבחים מהמשקיף מטעם בית המשפט, חגי אולמן. 

התמורה בהצעת אלשטיין

לאחר שנה של משא ומתן במסגרת הסדר החוב של אי.די.בי אחזקות מוגשת למחזיקי האג"ח של החברה הצעה רצינית, סופית ומחייבת. ההצעה של אלשטיין — הכרוכה בהזרמת 770 מיליון שקל תמורת 50.5% ממניות אי.די.בי פתוח — משקפת לחברה־הבת שווי של 1.52 מיליארד שקל (אחרי הכסף). בהסתמך על השווי בעסקה, 49.5% ממניותיה של אי.די.בי פתוח שייוותרו בידי נושיה של אי.די.בי אחזקות שווים 753 מיליון שקל. נוסף לכך יקבלו הנושים גם 70 מיליון שקל במזומן מקבוצת אלשטיין ואת חלק הארי של יתרות המזומנים שבקופת אידי.בי אחזקות, סכום המוערך ב־170 מיליון שקל נוספים.

 

התמורה הכוללת לנושים, על פי החישוב, מוערכת ב־993 מיליון שקל. היות שהחוב לכלל הנושים של אי.די.בי אחזקות נאמד ב־2.15 מיליארד שקל, אזי שיעור התספורת לנושים צפוי לעמוד על 54% והחזר החוב עשוי להגיע כמעט לכדי מחצית מהחוב, וליתר דיוק ל־46%. המשמעות היא כי בתרחיש שבו הצעתו של אלשטיין תאושר, על כל שקל שאי.די.בי חייבת למחזיקי האג"ח, הם צפויים לקבל 46 אגורות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x