שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הסיבוב של פורטיסימו: עד 101 מיליון שקל

בניית הפירמידה של גרנובסקי לשם ההשתלטות על אי.די.בי מייצרת שני מיליונרים חדשים, כשבמסגרת ההסכם עם בי.ג'י.איי ייפרדו נפתלי שני

ניר צליק 08:0322.08.13

בימים האחרונים גועשות הרוחות סביב פעילותו של אלכסנדר גרנובסקי בבי.ג'י.איי. מחזיקי איגרות החוב, בהיקף של כ־100 מיליון שקל, חוששים מהכוונה של גרנובסקי להשתמש בכספי החברה כדי לרכוש את אמבלייז, ודרך קופת המזומנים המכילה 145 מיליון דולר שהגיעו אליה ממכירת קבוצת פורמולה, לרכוש את אי.די.בי.

 

מהמהלך של גרנובסקי צפויים נפתלי שני, מייסד אמבלייז, ויובל כהן מקרן פורטיסימו לצאת עם עשרות מיליוני שקלים. כהן הגיע לאחזקה באמבלייז לפני ארבע שנים, אז התחולל בחברה מאבק שליטה אכזרי בין נפתלי שני לאיתן אלדר ורועי גיל. אלדר וגיל היו אמורים לרכוש את מניותיו של מייסד החברה אלי רייפמן מידיו של שלי נרקיס, מלך השוק האפור, שלו היה חייב רייפמן כספים.

 

כהן הצטייר כמי שיתמוך בפעילות של אמבלייז לטווח ארוך. ואכן, כהן אפשר לאמבלייז להמשיך לפתח את המכשיר הסלולרי של החברה־הבת אמבלייז מובייל, אלא שזה לא הצליח לתפוס נתח שוק משמעותי והשאריות של אמבלייז מובייל נמכרו. בנוסף, אמבלייז מכרה את אחזקותיה בקבוצת פורמולה, המחזיקה בסאפיינס, מטריקס ומג'יק, לאסקו הפולנית תמורת 139 מיליון דולר, מה שהותיר את החברה ללא פעילות אבל עם קופת מזומנים גדולה במיוחד.

 

יובל כהן יובל כהן

 

כעת, במסגרת ההסכם עם בי.ג'י.איי, נפרדים שני ויובל כהן מאמבלייז, כששני כבר השלים מכירה של 7% ממניות החברה לבי.ג'י.איי בתמורה ל־32 מיליון שקל, ובנוסף, נתן לבי.ג'י.איי אופציית Call לרכישת 7% נוספים תמורת 40 מיליון שקל. לשני ניתנה אופציית Put לחייב את בי.ג'י.איי לרכוש את אחזקותיו הנותרות תמורת כ־36 מיליון שקל, כך שבמקרה הגרוע הוא ייצא מהעסקה עם 68 מיליון שקל ובמקרה הטוב עם 72 מיליון שקל.

 

הסיבוב של פורטיסימו משמעותי יותר, שכן היא לא היתה בין מקימי החברה ונכנסה אליה בעיצומו של מאבק השליטה כשרכשה את מניותיה תמורת כ־8 מיליון דולר, ובנוסף רכשה מניות פורמולה בכ־2 מיליון דולר. בסיבוב הנוכחי מכרה פורטיסימו 9% ממניות אמבלייז תמורת 55 מיליון שקל כשגם הקרן קיבלה אופציית Put למכור את יתרת אחזקותיה תמורת 40 מיליון שקל, כשבי.ג'י.איי קיבלה אופציית Call לרכוש את יתרת אחזקות פורטיסימו ב־46 מיליון שקל, מה שעשוי להניב לקרן בין 95 מיליון שקל ל־101 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x