$
בורסת ת"א

ההצעה של בן־דב: דחיית החוב ב־3 שנים תמורת 0.1% ריבית

סקיילקס הגישה אתמול לבעלי האג"ח שלה הצעה להסדר. החברה, שבשליטת אילן בן־דב, לא מדברת כלל על תספורת לחוב, אך בפועל יקבלו מחזיקי האג"ח תמורה זניחה אם יסכימו לדחייה. על פי ההערכות, בן־דב יצטרך לרכך חלק מהגזירות במתווה

יניב רחימי 09:0115.08.13

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

חברת סקיילקס, שבשליטת אילן בן־דב (65.3% בשרשור), פרסמה אתמול את מתווה הסדר החוב שהיא מציעה למחזיקי האג"ח הלא מובטחות שלה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", המתווה מבוסס על דחיית רוב התשלומים למחזיקי האג"ח בשלוש שנים במטרה לאפשר הסרה של הערת ה"עסק חי" שצורפה לדו"חות הכספיים של סקיילקס. החלק המרכזי במתווה שמציעה סקיילקס עוסק בדחיית מועד פירעון הקרן לאג"ח הלא מובטחות (סדרות 1, ז', ח', ט').

 

על פי הצעת החברה, בכל אחד ממועדי פירעון הקרן על פי לוח הסילוקין המקורי יקבלו מחזיקי האג"ח רק 20% מסכום הקרן. יתרת התשלום, 80% מסכום הקרן, תיפרע שלוש שנים לאחר מכן.

 

אמנם מתווה ההסדר של סקיילקס לא כולל תספורת כלשהי, אך גם עצם דחיית מועד תשלומי הקרן מהווה פגיעה במחזיקי האג"ח. לפיכך בתמורה לפריסת חובה של החברה כלפיהם מציעה סקיילקס פיצוי בדמות שלוש סוכריות. אלא שבדיקתן מגלה שמדובר בסוכריות חמוצות.

 

ראשית, שיעורי הריבית על האג"ח יעודכנו כלפי מעלה. עבור רוב הסדרות מדובר בתוספת ריבית זניחה עד מגוחכת של 0.1%–0.25%. זאת ועוד, סקיילקס מבקשת לבטל את המנגנון שמבטיח למחזיקי האג"ח תוספת ריבית בתרחיש של ירידת דירוג. שנית, מחזיקי האג"ח יקבלו ביטחונות בדמות שעבוד על 9.2 מיליון מניות פרטנר. מדובר בשעבוד מדרגה שנייה, כך שאיכות הבטוחה מוטלת בספק. מלבד זאת, מחזיקי אג"ח מסדרה 1 ייהנו משעבוד ראשון על 750 אלף מניות פרטנר, שיבוטל לאחר תשלום 20% מהחוב בספטמבר 2014.

 

לבסוף יקבלו מחזיקי האג"ח אופציות הניתנות להמרה למניות סקיילקס בתקופה של שלוש שנים. האופציות נמצאות מחוץ לכסף, היות שמחיר המימוש שלהן נקבע ל־10 שקלים, פער של 150% ממחיר המניה בשוק כיום. המתווה שמציעה סקיילקס עובר כעת לפתחם של מחזיקי האג"ח.

 

בן־דב. איכות הבטוחה מוטלת בספק בן־דב. איכות הבטוחה מוטלת בספק

  

ההערכות הן שמדובר בנקודת פתיחה למשא ומתן שייצאו ממנו עזים שהוכנסו במתכוון. כך לדוגמה, מצופה שסקיילקס תקצר את משך דחיית הקרן משלוש שנים לכשנתיים וכמו כן תפחית את מחיר המימוש של האופציות. כפי הנראה, למשימת ניהול המשא ומתן עם החברה לא תמונה נציגות מקרב מחזיקי האג"ח, והנאמן הוא שיוסמך על ידם להעביר הערות לסקיילקס בנוגע למתווה.

 

באסיפת מחזיקי האג"ח של סקיילקס שהתקיימה בתחילת השבוע הדגיש בן־דב את החשיבות שהוא מייחס לאישור אינדיקטיבי של המתווה עד סוף החודש. לדבריו, אישור, כאמור, בשילוב חוות דעת חיובית מטעם המומחה הכלכלי של בית המשפט אריה עובדיה, יביא להסרת הערת ה"עסק חי" מדו"חות סקיילקס לרבעון השני של 2013.

 

הסדר החוב בסקיילקס הוא השלישי שבו מעורב בן־דב כבעל שליטה. קדמו לו אלה של טאו ושל סאני. כעת מחזיקי האג"ח של סקיילקס צריכים לקוות שהפעם יצליח בן־דב לעמוד בהתחייבויות לאחר שיאשרו את דחיית החוב כלפיהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x