שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נכסים ובנין: הרווח הנקי זינק ב-54%

זרוע הנדל"ן של קבוצת אי.די.בי סיימה את הרבעון השני עם רווח נקי של 40 מיליון שקל. הקבוצה בתהליכי פיתוח של נכסים בישראל בהיקף של מעל למיליארד שקל בשלוש השנים הקרובות

אסף גילעם 11:1114.08.13

למרות הערפל הסובב סביב השליטה העתידית בקבוצת אידיבי, מציגה הבוקר (ד') זרוע הנדל"ן של הקבוצה תוצאות איתנות. חברת נכסים ובנייןהרכזת את הפעילות הנדל"נית של הקבוצה הציגה יציבות בשורה העליונה וזינוק בשורה התחתונה. הרווח הנקי המיוחס לבעלים של החברה הסתכם ברבעון השני של 2013 בכ- 40 מיליון שקל זינוק של 54% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

הכנסות מהשכרת נכסים הסתכמו ברבעון השני של 2013 בכ- 189 מיליון שקל בדומה לרבעון המקביל אשתקד. הכנסות ממכירת דירות ומקרקעין הסתכמו ברבעון השני של 2013 בכ- 174 מיליון שקל – עליה של 26% לעומת אשתקד, בעקבות עליה בקצב איכלוס הדירות שאיפשרה לחברה להכיר בהכנסות בגינם.

 

נכסים ובנין רשמה ברבעון השני הכנסות מעליית שווי הוגן של נדל"ן להשקעה בסך כ- 151 מיליון שקל עליה ב-17% לעומת אשתקד, שנבע בעיקר מהתאמה של שווי הנכסים בעקבות הצמדה למדד של חוזי השכירות.

 

סגי איתן מנכ"לית נכסים ובנין סגי איתן מנכ"לית נכסים ובנין

 

חלק החברה בהפסדים נטו של חברות מוחזקות הסתכם ברבעון השני של 2013 בכ- 62 מיליון שקל, בדומה לאשתקד. נכסים ובנין מסבירה את ההפסד נבע בעיקר מהוצאות מימון שנרשמו בדוחות של החברות המוחזקות בגין הלוואות שקיבלו מהחברה.

 

כזכור, ברבעון השני חתמה נכסים ובנין על הסכם למכירת בניין בארניס בשיקגו שבבעלותה תמורת 154 מיליון דולר. העסקה שיקפה לחברה רווח כלכלי ברוטו של כ- 140 מיליון שקל ותשואה על ההון שהושקע באפריל 2011 (cash on cash ) של כ- 89%.

מה דעתך על מניית נכסים ובנין:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

נכסים ובניין בתהליכי הקמה ושיווק של 8 פרויקטים יזמיים בתחום הנכסים המניבים בישראל בהיקף של כ- 180,000 מ"ר, כאשר חלק ניכר מהם הושכר מראש. החברה מעריכה כיום כי היקף ההשקעות הכולל יסתכם במעל מיליארד שקל ויתפרס על פני שלוש השנים הקרובות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x