שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

חבס מאשרת: מחזיקי האג"ח אישרו קידום ההסדר עם קרן דואט

בעל השליטה הרצל חבס לא צפוי להתנגד להסדר עם הקרן הבריטית, אף שזו מתנה אותו בהתפטרותו מתפקידו כיו"ר NSI

ערן סוקול ואסף גילעם 10:0913.08.13

בדרך לסוף המירוץ אחרי הסדר חוב בחברת הנדל"ן חבס: החברה דיווחה היום (ג') כי מחזיקי האג"ח אישרו לנאמן לקדם את ההסדר עם קרן דואט הבריטית.

 

מחזיקי האג"ח משתי הסדרות של חבס (4 ו־12) אישרו את הצעתה של קרן דואט הבריטית להסדר חוב. ההצעה משקפת תספורת של 52% על החוב. בהצבעה השתתפו 58% מהמחזיקים, ו-81% מתוכם הצביעו בעד קידום ההסדר.  

 

חבס השקעות שבשליטתו של הרצל חבס נקלעה למצוקה תזרימית בעקבות צניחת שוויו של הנכס המרכזי של החברה, מניות קרן הריט ההולנדית NSI. על רקע זה, פנתה חבס למחזיקי האג"ח שלה במרץ האחרון ופתחה במו"מ להסדר חוב.

 

המחזיקים קיבלו כמה הצעות, כשבראשן עמדה הצעתה של חברת הנדל"ן אספן. אתמול בבוקר נודע כי מחזיקי האג"ח בחרו שלא להמשיך במתווה ההסדר שהציעה אספן, ככל הנראה עקב הצעת דואט.

הרצל חבס הרצל חבס צילום: אוראל כהן

 

דואט הצטרפה למירוץ אחר נכסיה של חבס בשבוע שעבר והגישה הצעה לרכישת 74% מאחזקותיה של חבס ב־NSI תמורת 57 מיליון יורו. אם העסקה תושלם, התזרים הפנוי הצפוי לחברה מהעסקה יעמוד על 133 מיליון שקל.

 

דואט התנתה את הצעתה בכך שהרצל חבס, המשמש גם כיו"ר NSI, יתפטר מתפקידו עד מועד רכישת מניות החברה. חבס עצמו לא צפוי להתנגד למהלך ובעבר הביע נכונות לשתף פעולה עם מחזיקי האג"ח.

 

לפי הודעת חבס, 41 מיליון יורו מהתשלום עבור מניות NSI ישמשו לפירעון חלקה של חבס בהלוואה שהעמיד לרשותה קונסורציום בנקאי בראשות רבו בנק ההולנדי, מה שיביא לשחרור פיקדון בגובה 14 מיליון יורו, ויותיר את חבס עם תזרים של 28 מיליון יורו.

 

התמורה מהעסקה תשרת בעיקר את החוב של חבס למחזיקי אג"ח מסדרה 4 שמחזיקים בשעבוד על המניות. אם תושלם העסקה, יובטח הכיסוי לכ־40% מהיקף החובות למחזיקי הסדרה, כשבנוסף הם צפויים לקבל הכנסות נוספות בגין מכירת קרקעות בשוויץ וגרמניה שמוחזקות על ידי חבס סטאר, ורשומות בספרי החברה לפי שווי של 81 מיליון שקל.

 

מחזיקי אג"ח 12, הסדרה הקטנה והלא מובטחת המיוצגת על ידי עופר גזית, צפויים להיפרע בעיקר מהנכסים שמחזיקה חבס בישראל, אשר מרוכזים בקיסריה ובתל אביב ומוערכים לפי שווי של כ־50 מיליון שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x