שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מגמה מעורבת בבורסות של אסיה: ניקיי ירד ב-0.7% לאחר נתוני צמיחה מאכזבים

שנגחאי עלתה ב-2.4%, האנג סנג התחזק ב-2.1%; יפן רשמה ברבעון השני 2.6% צמיחה בחישוב שנתי - משמעותית מתחת לצפי שעמד על 3.6%

סוכנויות הידיעות 11:5112.08.13

שבוע המסחר נפתח היום (ב') באסיה במגמה מעורבת, כשביפן ירד הניקיי לאחר נתוני צמיחה מאכזבים.

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

 

הכלכלה היפנית צמחה ברבעון השני ב-2.6% בחישוב שנתי - משמעותית פחות מהציפיות, שעמדו על סביבה של 3.6% צמיחה. זוהי אכזבה גם בהשוואה לרבעון הקודם, שבו נרשמה עלייה חדה של 4.1% צמיחה בחישוב שנתי. הנתונים מאכזבים עוד יותר כשנלקחת בחשבון העובדה שבמרבית הרבעון נהנתה יפן מין חלש, שסייע לפעילות של היצואניות הגדולות במדינה.

 

לפני כמה ימים דיווח משרד האוצר ביפן כי חובה של המדינה תפח ליותר מ-1,000 טריליון (קוודריליון) ין, וזאת לראשונה בתולדותיה. החוב הציבורי התלוי של ממשלת יפן, כולל הלוואות, הגיש לרמת שיא של 10.46 טריליון דולר ב-30 ביוני. זו עלייה של 1.7% בהשוואה לרבעון הקודם.

 

הממשלת מתכוונת להעלות מסים לשם הקטנת החוב. במסגרת זו, בין השאר, יועלה המע"מ בחודש אפריל 2014 מ-5% ל-8%, ובחודש אוקטובר 2015 ל-10%. שר הכלכלה היפני אקירה אמארי (Akira Amari) אמר כי נתוני הצמיחה הם טובים, ותומכים בתוכנית העלאת המסים של המדינה.

 

אסיה אסיה צילום: בלומברג
 

בסין ובהונג קונג נרשמו עליות לאחר דיווחים בעיתונות בהונג קונג לפיהם הממשלה הסינית מתכוונת לבצע שורה של פעולות לתמיכה בערים הגדולות ובכלכלת המדינה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x